Hollar se znovu otevře v pondělí, opravy budou dál pokračovat

3. 5. 2013 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Přesně týden po výbuchu plynu se v pondělí znovu otevře budova Fakulty sociálních věd Hollar. Začne výuka a do práce se vrátí i zaměstnanci děkanátu a Institutu komunikačních studií a žurnalistiky. Opravy však budou pokračovat, nejvíce poškozené místnosti zůstanou zavřené.

06

Slavnostní znovuotevření budovy proběhne v pondělí 6. května v 9.30 hodin za účasti děkana FSV Jakuba Končelíka a rektora UK Václava Hampla. Výuka bude obnovena v plném rozsahu, některé kurzy však budou probíhat v jiných místnostech než dosud.

Do úklidových prací se mohou v neděli 5. května od 11 hodin zapojit i studenti a zaměstnanci fakulty. Akci pořádá sdružení Oživme Hollar, zájemci se ale musí předem registrovat na jeho stránkách.

Základní úklidové práce už se blíží ke konci, ve čtvrtek začali sklenáři zasklívat okna. Stále jsou však desítky oken, kde skleněné tabulky chybí. Statik také definitivně potvrdil, že budova Hollaru není nijak vážně poškozena ani není narušena nosná konstrukce budovy.

Technikům se už podařilo zprovoznit všechny internetové stránky, fakultní e-maily i telefony. Nadále existuje možnost informovat se o provozu budovy na zvláštní adrese hollar@cuni.cz, poštu zatím přebírá pouze podatelna rektorátu.

Pondělní výbuch plynu poškodil především místnosti orientované do Divadelní ulice, včetně dvou největších poslucháren 112 a 215 a několika kanceláří. Značné škody jsou i v nedávno zrekonstruované knihovně, kde tlaková vlna kromě jiného vyrazila i dveře a odhodila je na druhou stranu místnosti. K vážnějším zraněním nedošlo jen díky tomu, že v době exploze chyběly do otevření knihovny čtyři minuty. V pondělí se totiž jako v jediný den knihovna otevírá až v 10 hodin.

Knihy a další výpůjčky, které studenti měli vrátit tento týden, jsou prodlouženy až do 9. května. Poplatek za pozdní vrácení knihovna účtovat nebude. Spodní část knihovny na Hollaru by se měla otevřít už v pondělí. Studenti však mohou využívat i knihovnu Institutu ekonomických studií v Opletalově 26 a Knihovny společenských věd TGM v Jinonicích.Komentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.