Hořící ruce, bábovka a létající stany – i takový byl letošní Jarmark

11. 10. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Studentský Jarmark opět zahájil nový akademický rok. Nejen studenti prvních ročníků měli možnost poznat, že studentský život na UK nejsou jen skripta a souboje se SISem.

Čtvrtý ročník studentského jarmarku proběhl ve čtvrtek v areálu UK na Albertově. Na festivalu zaměřeném převážně na studenty prvních ročníků se tradičně představily studentské spolky, které si pro návštěvníky připravily různorodé úkoly a informovaly o své činnosti či připravovaných akcích.

Nově byl zahrnut i doprovodný program v podobě různých vědeckých pokusů. Právě stánek chemiků z Přírodovědecké fakulty UK se těšil značné pozornosti. V nepravidelných intervalech se z něj ozývaly drobné výbuchy, valil se dým a zájemci si dokonce mohli nechat zapálit ruce.

Na festivalu vystoupily kapely Vagyny dy Praga či CCTV Allstars. Vrcholem venkovního programu měl být koncert kapely Toxique. Festival byl však v 18 hodin ukončen kvůli nepříznivému počasí. Nedošlo tak na plánovaný projev rektora, nekonala se ani afterparty v P.M. Clubu.

Hlavním bodem studentského programu bylo sbírání razítek do mapky stánků, kterou u vstupu rozdávali zástupci Studentské unie UK. Za splněný úkol jedno razítko. Zajímavou úlohu si připravili zástupci studentů z Akademického senátu. Návštěvníci měli z fotografií poznat významné osobnosti univerzity v čele s rektorem a ministrem školství. Ukázalo se však, že studenti s tvářemi vedení univerzity příliš seznámeni nejsou.

Studenti geografie mysleli při přípravě svého programu i na děti, pro které připravili zeměpisné omalovánky. Ti starší pak mohli hádat místa a objekty ze satelitních fotografií. Po splnění všech úkolů si studenti vyzvedli drobný dárek.

Spolky a kluby představily široké spektrum aktivit. U stánku queer sdružení Charlie měli návštěvníci možnost spálit své předsudky, Univerzitní křesťanské hnutí nabízelo k prodeji Bible a zástupce spolku Matfyzák zájemcům měřil opičí index.

Ve většině stánků byly k dispozici informační letáky, samolepky, odznáčky a další propagační materiály. Některé spolky, včetně UK media, si pro návštěvníky připravily i dobroty jako byla bábovka či sušenky.

Po páté hodině byl však program přerušen silným deštěm a větrem, který boural stany a lámal deštníky. Areál se rychle vylidnil, přesto náhlá změna počasí příchozí neodradila. „My jsme přišli, když začalo pršet, a nechali jsme si podpálit ruku, takže zatím docela dobrý. Líbí se nám tu, ještě neodcházíme,“ nechali se slyšet Lucka a Honza, prváci z Fakulty humanitních studií.

I přes nepřízeň počasí byli organizátoři s průběhem akce spokojeni. „Návštěvnost byla skvělá, přišla spousta lidí, kapely byly dobré, ale bohužel ten déšť nám to pokazil,“ zhodnotila akci předsedkyně Studentské unie UK Markéta Havelková.


Foto: Richard NevšímalNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.