Hosty druhé Talkshow Martina Palána bude děkan FF Michal Stehlík a Katka Volná

10. 12. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Druhý díl Talkshow Martina Palána ovládnou lidé z Filozofické fakulty. Zpovídanými bude její děkan Michal Stehlík a doktorandka Katka Volná, která už několik let zkoumá temné období komunistické éry a její vliv na fakultu.

Michal Stehlík

Michal Stehlík - děkan FFMichal Stehlík (*1976) vystudoval historii a slovakistiku na FF UK. Od konce 90. let se aktivně podílí na kulturním a společenském životě rodných Dačic (založení občanského sdružení Krasohled, od roku 2004 členem městského zastupitelstva za KDU-ČSL). V letech 2001-2002 působil na ministerstvu kultury, odkud přestoupil do služeb Národního muzea, kde se roku 2003 stal náměstkem generálního ředitele.

V roce 2006 přišel nový postup: stal se děkanem FF, ve věku 29 let se stal historicky nejmladší děkanem. Volný čas tráví podle svých slov s manželkou Lucií, dcerou Viktorií a starou zrcadlovkou.

Katka Volná

Katka VolnáKatka Volná (*1976) vystudovala masovou komunikaci na FSV, rusistiku na FF a nyní je na doktorském studiu na Ústav české literatury a literární vědy FF. Na Filozofické fakultě vede od roku 2007 projekt „Výzkum mechanismů činnosti fakultní organizace KSČ na FF UK v období 1968–1989“ (www.proverenafakulta.cz) a v časopisu FFAKT vede rubriku ArchiFF, v níž uveřejňuje dílčí výsledky výzkumu. Je spoluautorkou knihy Prověřená fakulta. Nyní pracuje v Ústavu pro studium totalitních režimů.

Za svou činnost letos získala Cenu Jana Opletala, kterou uděluje komise Studentské komory Rady vysokých škol. Ta ocenila její aktivity ve zkoumání dosud neznámé historie fakulty, i účast na univerzitním dění – Katka je členkou Akademického senátu UK a přispívá do časopisu FFakt.

Více v článcích Filozofická fakulta rozkrývá svou komunistickou minulost a Mluvit o normalizaci Filozofické fakulty bylo tabu

Talkshow Martina Palána 2Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.