Hříšná noc studentů FSV roztančila Plovárnu

9. 4. 2014 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Do víru burleskní zábavy jste se mohli vrhnout na druhém ročníku Galavečeru Fakulty sociálních věd. Krajkou se nešetřilo, kostýmy ohromovaly nápaditostí a přišel i děkan.

10155603_642068769180912_1787682335_n

Letošním tématem bylo Burlesque a účastníci tak měli jedinečnou možnost vystoupit na jeden večer ze zažitých stereotypů a ponořit se do atmosféry tajuplných barů, kterým vládly svůdné tanečnice v krajkách a peří.

Akce má návaznost na plesy FSV a je organizována právě studenty, zejména těmi z institutů marketingu, ekonomie a žurnalistiky. A jak to tam letos vypadalo?

S úderem sedmé se otevřela brána do světa burlesky. Dresscode umožňoval popustit uzdu fantazii a vrátit se o pár desetiletí do minulosti. Plovárna se tedy topila v nespočtu variací na krajku, která často provokativně více odhalovala, než skrývala, uhlazené obleky a bílé košile pánů zase podtrhovaly slavnostní úroveň celé akce. Spojujícím prvkem s loňským Galavečerem byla škraboška.

Zahájení moderovali Jakub Havránek a Kateřina Horká, student a absolventka marketingu. Po přivítání všech zábavychtivých přítomných se na pódiu objevil sám děkan FSV Jakub Končelík a jak svou promluvou, tak svou účastí na této akci podpořil projekt Galavečeru.

10154246_642069365847519_146575408_n

Koho někdy očaroval swing a retro tanec „lindy hop“, měl tady příležitost vyzkoušet si ho na vlastní kůži. Vedoucí tanečního studia Zig-zag Zdeněk Pilecký s Kateřinou Steinerovou předvedli taneční kreace, z nichž některé doma opravdu nezkoušejte – tanečníci při nich létali vzduchem.

Po lindy hopové instruktáži už nic nebránilo tomu, aby si hosté vyzkoušeli nově nabyté dovednosti na parketu, kam nás vyzvala skupina Jazzillusion.

Jedním z pomyslných vrcholů večera bylo i vystoupení Prague Burlesque. Toto uskupení si dává za úkol obnovit zašlou slávu burlesky, kabaretního žánru kombinujícího hudbu, tanec, provokativnost nahé kůže a zejména humor.

A skutečně, jejich show jiskřila erotickými náznaky i vtipem a přilákala k pódiu většinu hostů.
Zpívající a současně se odhalující blonďatá diva s přezdívkou Angelina Angelic rozzářila oči přítomných (nejen) mužů, svůdný Sonny Vargas a jeho tklivé šlágry zase potěšily oko i ucho žen.

V kostýmu Gejši – postupem času i v kostýmech mnohem minimalističtějších – se předvedla zrzavá Lady Mousellyca a jako stydlivá slečna v průhledných závojích diváky rozveselila okouzlující Miss Cool Cat.

1613920_642071102514012_648214468_n

Do hříšné atmosféry dokonale vplula i kapela Mydy Rabycad a jestli předtím byl taneční parket plný, tak teď naprosto praskal ve švech. Živou hudbu po půlnoci vystřídal elektroswingový DJ Mackie Messer.

A jak celou akci hodnotí samotní organizátoři? „Nejvíc se mi na Galavečeru líbilo, že si hosté vyhráli s oblečením. Hlavně dámy využily příležitosti k tomu, aby se hezky načančaly, ale i pánové byli v oblékání kreativní. Vytvořila se tím skvělá atmosféra, ve které se všichni náramně bavili,“ říká členka přípravného týmu Monika Duyen Nguyenová.

Další otázkou je, můžeme-li se těšit další rok na pokračování tradice Galavečerů. „Dostalo se nám podpory fakulty, za což tímto děkujeme. Rádi bychom z Galavečeru FSV udělali tradiční celofakultní událost. V tuto chvíli nemůžeme s určitostí říct, jestli se příští rok konat bude, ale věříme v to,“ doufají organizátoři.

Foto: www.klapper.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.