Hvězda internetu a světový šampion v beatboxu Tom Thum vystoupí v Praze

9. 11. 2015 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Tom Thum umí svými ústy napodobit téměř všechny zvuky. Jeho video z TEDx Sydney má na Youtube už přes 44 milionů zhlédnutí. Společně s písničkářem Jamie MacDowellem vystoupí ve středu v pražském klubu La Loca.

Jamie Macdowell a Tom Thum Foto: Prague FringeAustralské duo Thum-MacDowell se dalo dohromady již před několika lety. Vznikla neotřelá dvojice, která baví. Zatímco Jamie skládá srdceryvné písně, Tom ho doplňuje přesným beatboxem a intonací.

„Každý z nás poslouchá hodně odlišné styly hudby a všechno, co posloucháme ve výsledku ovlivňuje to, co hrajeme. Já pocházím z hip hopového prostředí a Jamie začínal jako skladatel/zpěvák,“ řekl UKáčku.cz Tom. Jamieho zase nejvíc inspiruje hudebník Jason Mraz. „A společně se snažíme tyhle vlivy spojit,“ doplňuje Tom.

Kromě společného vystupování pracují hudebníci i na sólových projektech. Jamieho píseň Sister se držela několik týdnů na prvním místě australské singlové hitparády​.

V rámci evropského turné se jedná o jediný koncert v České republice. Dvojice se v Praze poprvé objevila před dvěma lety na Prague Fringe festivalu. Lístky na jejich představení byly vyprodány na dlouhou dobu dopředu.

Vstupenky na koncert jsou v předprodeji k dostání za 140 Kč přes www.laloca.cz, na místě budou stát 200 Kč. Koncert organizuje Prague Fringe festival.

Simona Schröderová
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.