IC CUNI nabízí zahraničním studentům bohatý program, kde nechybí kultura ani sport

15. 4. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

IC CUNI vznikl před třemi lety spojením čtyř největších erasmáckých klubů. Každý týden během semestru pořádá aktivity pro zahraniční studenty.

IC CUNI. Foto: ic-cuni.cz
IC CUNI. Foto: ic-cuni.cz

Click HERE for English.

„Staráme se o hromadu Erasmáků, při příjezdu, během jejich adaptace v Praze (tzv. orientation week) i během celého jejich pobytu. Mohou se na nás obrátit o pomoc či radu a organizujeme pro ně spoustu aktivit a výletů,“ vysvětluje činnosti klubu Lukáš Hochmann.

Za dobu své tříleté existence klub rozšířil tým a dostal se více do povědomí studentů. „Během posledních pár let podle mě IC dostal mnohem více podobu univerzitního spolku. Formálně jsme na 6 fakultách, s dalšími spolupracujeme a do našich aktivit se zapojují Erasmáci z celé UK. Máme kancelář, trička, PR team, spolupracujeme s různými organizacemi na UK. Obecně bych řekl, že je lepší povědomí o IC na univerzitní půdě,“ uvádí Hochmann.

Na celosemestrálním programu IC CUNI najdete jak kulturní, tak i sportovní aktivity. Zasportovat si studenti můžou vždy v úterý, ve čtvrtek a pátek. Hraje se volejbal (úterý 20 hod-22hod; Jednota), basketbal (čt 20 hod-21 hod; Jednota) a fotbal (pá 11 – 12 hod; Hostivař).

Soboty s IC CUNI patří kultuře. Během Art Clubu se zahraniční studenti vydávají poznávat česká muzea a galerie. Něco o české kinematografii se zahraniční studenti dozví na Filmovém klubu, který probíhá vždy ve středu v 19:00 v budově FF UK Náměstí Jana Palacha, místnost 200. Promítají se například filmy Pelíšky či Obecná škola.

IC CUNI pořádá i různé výlety po České republice a výjezdy do zahraničí: „Výlety, které nás čekají, jsou například výlet do jižních Čech, po Moravě na kolech či výjezd do Budapešti.“ popisuje členka IC CUNI Veronika Bačová.

Richard Maloney z Irska Foto: Olga Zmeková

Každou neděli se ve Studentském klubu v Celetné konají Social Sundays. Zahraniční studenti zde předvádí pomocí kvízů a prezentací země, odkud přichází, a hrají se deskové hry. Svou zemi tu minulý měsíc představil například Richard Maloney z Irska, který tu je na Erasmu už šest měsíců.

„International club je super. Byl jsem už na několika výletech, třeba v Plzni a v Kostnici. Těch výletů by klidně mohlo být víc. Výhodou je, že akce jsou levné. Seznámil jsem se tu s mnoho lidmi, což mi pomohlo hlavně na začátku, když se mi hodně stýskalo po domově,“ říká.

Čeští i zahraniční studenti se do IC CUNI mohou připojit prostřednictvím Facebooku či zaslat mail na info@ic-cuni.cz. Na stránkách klubu http://www.ic-cuni.cz/ najdete veškeré informace k akcím, které IC CUNI pořádá.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.