Informační den Univerzity Karlovy se blíží!

9. 11. 2017 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Uvažujete o studiu na Karlově Univerzitě? Zajímá Vás, jaký je studentský život na nejstarší a nejprestižnější české univerzitě? Chtěli byste si popovídat s některým ze současných studentů? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, tak je Informační den akcí přímo pro Vás.

V sobotu 11. listopadu se na pražském Albertově koná již patnáctý ročník Informačního dne. Akce proběhne od 9 do 16 hodin.

Zdroj: FB události

V průběhu dne se představí všech sedmnáct fakult Univerzity Karlovy a Ústav jazykové a odborné přípravy. Můžete se zastavit u informačních stánků jednotlivých fakult anebo se zúčastnit bohatého doprovodného programu.

Navštívit můžete například komentované prohlídky Chlupáčova muzea, kde potkáte obří repliku sochy dravého dinosaura, Albertova nebo Botanickou zahradu Univerzity Karlovy.

Dále je pro návštěvníky připravená interaktivní výstava Pohled na svět očima geografů a demografů, workshopy na přírodovědecká témata nebo vědátorský stand-up Science Slam. A co přednášky? Ani na ty se nezapomnělo!

„Přednášky, které Univerzita Karlova pořádá v rámci Informačního dne, budou hledat odpovědi na to, odkud se vzaly altruismus a morálka, jaký je studentský život na Univerzitě Karlově a co zajímavé se dá během studia zažít, například jaké kluby, spolky a asociace na naší univerzitě působí nebo jakým způsobem postupovat a co udělat, pokud chtějí studenti v rámci budoucích studií vycestovat do zahraničí,“ sdělila Informačnímu, poradenskému a sociálnímu centru UK prorektorka Milena Králíčková.

Pokecat se staršími ročníky? Dorazte do kavárny!

Během dne se také určitě zastavte ve studentské kavárně v Purkyňově ústavu, kde se budete moci pobavit se současnými studenty univerzity na méně formální úrovni.

Více informací o Informačním dni a jeho doprovodném programu naleznete na: https://www.ipsc.cuni.cz/IPSC-118.html

Pozvánka na facebooku: https://www.facebook.com/events/351437318614293/Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.