Jak se slaví narozeniny studentského spolku

6. 12. 2016 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Začátkem listopadu oslavil studentský spolek Librain své druhé narozeniny. Nechyběl dort ani tombola a pivo teklo proudem.

Spolek Librain narozeniny 3 (Lucie Krejzlová)Librain je spolek studentů oboru informační studia a knihovnictví na filosofické fakultě. Jedná se o obor vcelku malý, ale o to pospolitější. Librain tvoří menší parta studentů napříč několika ročníky, na dýchánek do Zázemí ale dorazilo lidí mnohem více.

Všechno to začalo u Facebooku. Jednoho dne se na stránce Librainu objevila videopozvánka, která se začala nezadržitelně šířit dál. Na svědomí ji měli prváci, kteří tak na akci chtěli přilákat, co nejvíce návštěvníků.

Dle obsazenosti stolů se dá říci, že se jim to podařilo. Oslavovat přišli nováčci, studenti kombinovaného studia i zakladatelé spolku.

Od svého založení se Librain především snaží propojovat studenty jednotlivých ročníků skrze společné akce a projekty. Mezi pravidelné aktivity patří čutanda pro fotbalové nadšence, lezení na umělé stěně nebo dýchánky, kde se nejlépe seznamuje nad půllitrem piva.

Oslava proběhla v podniku Zázemí, které je pro členy Librainu takovým druhým domovem. Dýchánky se tady pořádají tradičně.

Současný předseda spolku a zároveň jeden z jeho zakladatelů Petr Holubetz pronesl velmi improvizovanou úvodní řeč, během níž poděkoval všem spoluzakladatelům.

Spolek Librain narozeniny 2 (Lucie Krejzlová)Poté pomyslné žezlo předsedy Librainu předal Andree Dosoudilové, z níž se tak stala nová hlava spolku.

Pak už se zpívalo „hodně štěstí, zdraví, milý Libraine!“ a sfoukávaly se svíčky na dortu, který se rozdělil mezi všechny stoly. Hřebem večera byla tombola, ve které se daly získat výhry typu Dívčí sen, Výlet do Alp nebo Romantická snídaně pro dva.

Pod názvy se ale nikdy neskrývalo to, co byste naivně očekávali. Například obdržitel výhry s názvem Domácí užitkové zvíře si ke stolu pyšně odnášel lahváče Kozla. Hlavní cenou se stala kresba mužského aktu od jedné ze studentek, která nyní bude zdobit zeď nové majitelky.

Zbytek večera (noci, rána) probíhal tak, jak je na dýcháncích zvykem. Hodně se povídalo, diskutovalo a smálo. Přiťukávalo se na zdraví Librainu tolik, až se prázdné půllitry skoro nestíhaly odnášet. Sportovněji založení účastníci změřili své síly ve fotbálku a ti nejodvážnější začali i tancovat.

Oslava to byla vskutku vydařená, taková, jakou si každý pořádný studentský spolek zaslouží. Ve víru vysokoškolského života je dobré vědět, že v tom člověk není sám.

Spolek Librain narozeniny 1 (Lucie Krejzlová)Librain tmelí studenty informačních studií a knihovnictví a určitě tuto funkci bude plnit i nadále.

Kdo ze studentů oboru by se cítil navnaděn se ke knihovníkům přidat a zajít na nějaký ten sedánek, dýchánek či čutandu, nebo si prohlédnout další fotky z oslavy, navštivte Librain – Spolek studentů ÚISK na Facebooku!

Lucie KrejzlováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.