Jarmark nabídl hudbu, divadlo i studentské spolky. Ke Karolinu přilákal přes tisíc studentů

17. 10. 2010 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Zhruba tisícovku studentů přilákal v sobotu k sídlu univerzity druhý ročník Studentského jarmarku. Hlavním lákadlem byly kapely Midi lidi, CCTV Allstars nebo Zrní i prezentační stánky studentských spolků působících na UK.

Jarmark začíná. Stánky už jsou připraveny a návštěvníci postupně zaplňují nádvoří.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Přes počáteční nervozitu, zda na akci konanou v sobotu přijde dost studentů, byli nakonec organizátoři nadmíru spokojeni. Už během první hodiny akce se nádvoří Karolina zcela zaplnilo. I počasí si pro letošní Jarmark přichystalo mnohem přívětivější tvář – loňský mráz a sněžení letos vystřídaly sluneční paprsky a příjemné teploty.

„Počasí vyšlo, kapely hrály skvostně, účastníci s nadšením obíhali stánky spolků,“ pochvaloval si průběh akce Slaven Elčić, předseda Studentské unie UK, která Jarmark spolu s univerzitou pořádala.

„Celková atmosféra akce byla přesně taková, v jakou jsme doufali,“ dodal Elčić. Studenty přišel také navštívit i rektor UK Václav Hampl, který popřál studentům úspěšný nadcházející akademický rok a připomněl, že studium na UK by neměla být jen dřina, ale také vzájemné setkávání a zábava. „Období studia je tou nejlepší částí života,“ vzkázal rektor studentům z pódia.

Fotogalerie

Najděte se na fotkách ze Studentského jarmarku 2010

Studentský život na UK je stále pestřejší

Spolky na Jarmarku

Podstatnou součástí Jarmarku je i prezentace studentských organizací. Letos se představilo devatenáct spolků, které pro návštěvníky připravily bohatý doprovodný program. Studenti dostali hned u vchodu plánek s vyznačeným bludištěm, do něhož jim u jednotlivých stánků otiskli vždy po splnění každé soutěžní disciplíny razítko. Poslední zastávkou v bludišti byl stánek Studentské unie, kde dostali soutěžící dárek.

Jen málo spolků si tentokrát vystačilo s informačními plakáty a letáčky, většina se snažila vymyslet poutavý program. Studenti si tak mohli například zahrát šipky u stánku politologického sdružení Polis, nechat si spočítat „opičí index“ u Matfyzáka, změřit si tlak u budoucí mediků z Motoláku nebo vyzkoušet svou schopnost soustředění ve hře Neklidná ruka u queer sdružení Charlie.

Mezi nejoblíbenější soutěže patřilo malování na obličej.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Univerzitní křesťanské hnutí lákalo na výbornou bábovku, Filmový klub FHS nabízel chlebíčky i soutěž o filmy na DVD. Studentská rada Filozofické fakulty zase na stánku vystavovala desítky plakátů ze svých dřívějších akcí a velkému zájmu se těšila i jejich soutěž v malování (nejen) po tvářích.

U stánku mediální skupiny UK media (provozující také portál UKáčko.cz) měli studenti za úkol poskládat z připravených kartiček se slovy originální titulek pro článek. Soutěžit přišel i rektor univerzity Václav Hampl. Ve chvíli, kdy už k sobě skládal slova „SIS“ a „smrdí“ a přihlížející studenti se nahlas smáli, však musel odběhnout na pódium, aby pronesl projev ke studentům, a ke stánkům se už radši nevrátil. Smysluplný titulek nakonec složilo 83 návštěvníků, z těch nejlepších pak sdružení vylosuje šest výherců Rubikových kostek.

K večeru se návštěvníci přesunuli do studentského klubu K4, kde na odpolední hudební program kapel Lady Merlot a Spaceformers navázalo se svým výstupem improvizační uskupení Improliga a soutěže o ceny.
Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.