Jarmark ukáže to nejlepší ze studentského života na UK

12. 9. 2010 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Dvůr Karolina bude po roce opět na jeden den patřit studentům. V sobotu 9. října tu najdou návštěvníci místo parkujících automobilů hudbu, divadlo i stánky studentských spolků.

Loňský jarmark navštívily i přes mrazivé počasí stovky studentů.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Právě prezentace studentských aktivit je hlavním cílem Jarmarku, organizátoři letos očekávají účast až dvaceti spolků působících na UK. Ve svých stáncích pak připraví pro návštěvníky soutěže o ceny. Občerstvení by měl zajišťovat klub K4, který se nachází ve sklepech přímo pod místech konání jarmarku.

Venkovní stage bude patřit hudebním skupinám CCTV AllStars, Zrní a spolku Midi lidi. V klubu K4 se bude promítat například film Sedmikrásky, večer pak bude patřit improvizačním zápasů a DJ Sunflower Bitches.

Proč se ale akce pro studenty koná v sobotu, kdy je řada z nich mimo Prahu? Původní záměr uspořádat Jarmark během týdne se nezamlouval univerzitě. Loni si totiž na akci stěžovali pedagogové z Filozofické fakulty, které o akci nikdo neinformoval a koncerty na nádvoří je rušily při výuce. Plán uspořádat Jarmark na Ovocném trhu před budovou Karolina zase narazil na jiný problém – ve stejný den se tam koná tradiční Běh kancelářských krys.

Jarmark pořádá Studentská unie UK a její členské spolky za podpory Univerzity Karlovy. Je určen nejen právě nastupujícím studentům, ale všem, které zajímá dění na univerzitě.

Program

Dvůr Karolina

Klub K4

  • 15.40 – kapela Lady Merlot
  • 17.10 – kapela Spaceformers
  • 19.00 – soutěže a show Rilife
  • 19.30 – Improliga (improliga.cz)
  • 20.30 – DJ Sunflower Bitches (sunflower-bitches.com)

Zdroj: SUUKNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.