Jeden svět na UK: letos také v Jinonicích, na Albertově a FF

7. 3. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

„Vaše energie je potřeba jinde,“ zní letošní heslo filmového festivalu Jeden svět. Na Univerzitě Karlově se energie našlo dost a promítat se letos bude dokonce na třech místech.

Máš po přednášce? Zajdi na film!

Pokud jste milovníky filmových projekcí a není vám lhostejné, co se děje ve světě kolem, je pro vás filmový festival Jeden svět tím pravým. Tři týmy dobrovolníků se letos rozhodly, že vám usnadní situaci. Již nemusíte za filmem do kina, ale film dorazí za vámi do školy. Na promítání tak můžete zajít přímo po přednášce.

Projekce na univerzitě budou probíhat od pondělí 14. do středy 16. března. V kinosály se promění Velká geologická posluchárna Přírodovědecké fakulty na Albertově, aula Filozofické fakulty na Palachově náměstí a místnost 1036 v areálu Jinonice, kde sídlí Fakulta humanitních studií a některé obory Fakulty sociálních věd a Filozofické fakulty.


Filmové projekce doprovodí debaty s odborníky z UK

Účastníci univerzitních promítání se mohou těšit také na debaty se zajímavými hosty, které budou následovat po každém promítání na všech fakultách. V Jinonicích se zájemci setkají mimo jiné s Petrem Pavlíkem z Katedry genderových studií FHS UK, který vystoupí v pondělí po promítání filmu Manželka za 50 ovcí. Úterní jinonické promítání filmu Na stupních vítězů pak navštíví profesorka Helena Haškovcová z Katedry řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích FHS UK.

Více informací o programu a filmech promítaných na fakultách UK i dalších místech najdete v níže uvedeném přehledu nebo na stránkách Jednoho světa v rubrice Do It Yourself.

Program festivalu Jeden svět – Do It YourselfNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.