Kandidáti na majálesového krále se představují

27. 4. 2008 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Titul Král Majálesu se nedědí. Kdo jej chce získat musí si zajistit co největší podporu voličů v internetovém hlasování. Spolu s Tomášem Nigrinem z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd, který reprezentuje naši Karlovu univerzitu a jehož jsme vám už představili v rozhovoru, se o prestižní titul utkají ještě další dva kandidáti z konkurenčních vysokých škol.

Lukáš Pavel (VŠE): Vytvořme Studentskej ráj

Lukáš Pavel

Prvním z nich je sedmadvacetiletý Lukáš Pavel z Vysoké školy ekonomické (VŠE). Tento student mezinárodních vztahů se rozhodl bojovat o korunu krále Majálesu se svou věrnou „družinou“ před čtrnácti dny v jedné žižkovské hospůdce. Jak sám říká, kandidaturu bere zodpovědně, i když samozřejmě ví, že jde hlavně o to pobavit se. „Je to skoro povinnost vzhledem k počtu let, které tady na škole jsem,“ míní Lukáš.

Svou kampaň nebere na lehkou váhu, po škole vyvěsil plakáty, na zdejších plazmách běží jeho prezentace, založil i svůj kandidátský blog a skupinu na Facebooku.

Lukáš chce vytvořit „Studentskej ráj“. Neboli „takový klubík nebo relaxačně zábavné centrum, kde si každý přijde na své. Připojení na WI-FI, levné drinky, dobré jídlo, místo, kde si budete moci v klídku přečíst skripta, ale zároveň si zahrajete squash na ISIC. Aby to bylo pro všechny – pro ty z Žižkova, ze Strahova i z Dejvic…“, říká Lukášova mluvčí Kathryn Havlová.

Zdeněk Horák (ČVUT): Z Prahy město plné lásky

Zdeněk Horák alias Petrklíč

Ani České vysoké učení technické (ČVUT) nenechává nic náhodě. Jeho barvy bude hájit Zdeněk Horák alias král Petrklíč, pětadvacetiletý student Fakulty elektrotechnické. Kromě toho, že jednoho z bývalých králů Majálesu má v rodině – jeho bratr vládl jako Pepo Kopulis před dvěma lety – je Zdeněk i prezidentem Studentské unie ČVUT. „Prezidentování sice přináší spoustu byrokracie, ale také zajímavých projektů“, říká Zdeněk. Zmiňuje například realizování studentského festivalu Strahov Open Air, jehož už desátý ročník proběhl v loňském říjnu.

Stejně jako jeho soupeři má i student šestého ročníku radioelektroniky určitou vizi, kterou by chtěl v době své vlády naplnit. Jde mu však spíš o cíle duchovní. „ Chci vnést mír a lásku mezi studenty všech vysokých škol. Přestaňme nesmyslně soupeři a pojďme společně spojit síly jedním směrem. Vybudujme z Prahy studentské město plné lásky a porozumění. To je určitě cíl hodný následování,“ říká doslova.

Svůj program ale ještě nikde neprezentoval, ostatně prý ani není třeba: „Každý z nás by jej měl mít ve svém srdci. Stačí si to uvědomit a chovat se podle toho.“

Tomáš „Klementin“ Nigrin (UK) sbírá bodíky

Klementin II.

A co na to náš reprezentant Tomáš Nigrin? V posledních dnech se hlavně připravuje na čím dál víc blížící se soutěžní klání na pódiu v průběhu Majálesu. Připravuje scénář, shání převleky a také svou družinu. Samozřejmě už vznikly i promofotografie, které by měly jeho kandidaturu podpořit. Ačkoliv Tomáš – stejně jako Lukáš z VŠE a Zdeněk z ČVUT – ví, že v klání nepůjde o život, nervozita se lehce stupňuje. Jak ale sám říká, hlavně po svém výstupu na studentském festivalu Pavlač cítí sílící podporu ze všech stran.
Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.