Kaňka v sobě obsáhne literární práce studentů

26. 5. 2016 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Proč psát do šuplíku? Tato otázka se objevila v průběhu školního roku na bílých plakátech s modrou kaňkou uprostřed v budovách univerzity. Stojí za nimi nově vzniklý časopis Ink, který si vzal za cíl publikovat umělecké práce studentů UK.

„Ink je založen s cílem poskytovat prostor pro autorské texty a ilustrace studentů Univerzity Karlovy, kteří mají zájem na tom, aby jejich práce neskončila zapomenuta v šuplíku, ale aby pokračovala dál ve svém životě jako suverénní autorské dílo publikované v unikátním občasníku,“ popisují Ink autoři, kteří jsou studenty Institutu komunikačních studií FSV.

V prvním vydání tedy naleznete povídky a básně, obojí doprovázené ilustracemi studentů UMPRUM, DAMU, VŠE, ale dokonce i pařížské Sorbonny. Cenu jednoho výtisku autoři stanovili na 20 korun, což je za kus kreativity, jak grafické, tak literární, slušná cena. Jedná se sice o občasník, už nyní se však počítá se druhým číslem, které by mělo vyjít na podzim.

inkČasopis byl už částečně představen na Noci na Hollaru koncem minulého měsíce. Během celé akce jste mohli přijít do učebny, která se na onu noc naplnila psacími stroji, usednout za jeden z nich a napsat si závěť. Nejlepší se také budou objevovat v Inku, namísto závěru. Některé ze závětí si můžete přečíst už teď na facebookovém profilu časopisu

První vydání se připravuje vlastně od listopadu minulého roku. Celý proces příprav, kdy zpočátku chodilo jen pár studentských výtvorů, pomalu spěje ke konci. Vyvrcholí už 27. května na Hollaru v rámci akce Houseboat 2.

Aby vám z dění okolo tohoto originálního projektu nic neuteklo, navštivte inkovský web a sledujte Ink na sociálních sítích. Své povídky a básně, i ilustrace a jiná díla a dílka výtvarná můžete autorům časopisu posílat na na mail ink.fsv@gmail.com.

Štěpán ŠandaKlíčová slova


Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.