Karlovka spustí aplikaci SIS v chytrých telefonech, slibuje větší výkon bez selhání

1. 4. 2014 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Nová aplikace přinese interaktivní užívání a výkonnější informační systém, díky kterému se ke zkouškám přihlásíte rychle a spolehlivě.

Asi největším problémem, který SIS dlouhou dobu trápil, byla jeho nestálost a časté výpadky, především na začátku semestru při zapisování předmětů. „Studenti mají poslední možnost něco si přát, od zítra už SIS nepadá“ říká s úsměvem rektor Lukáš Zíma.

Na vývoji aplikace se podíleli studenti napříč fakultami od Matematicko-fyzikální po Filozofickou fakultu a každý do ní přispěl svým osobitým způsobem, budete si tedy moci upravit vzhled svojí aplikace, dle svých preferencí. Vybírat můžete z různých motivů: batikované pozadí, ikony ve tvaru molekul. Sis bude též nově dostupný i v latině a starořečtině. Inspiraci hledali vývojáři i na Facebooku, tudíž nebude chybět ani oblíbený ‚Pirate‘ SIS.

Android-vs-iOS Novou praktickou funkcí chytrého SISu bude upozornění na blížící se termín zkoušky. Před zkouškou vám zazvoní budík, abyste se včas probrali z učící letargie, po zkoušce se vám automaticky zobrazí seznam otevřených podniků ve vašem okolí a doporučená trasa. Při zapisování známek se vám zase zobrazí hláška „Blahopřeji, šprte“, když dostanete za jedna a „Uvidíme se příště“, když máte za čtyři.

„Jdeme s dobou. Univerzita je vnímána jako zkostnatělá instituce a my jsme ji chtěli zmodernizovat,“ říká Viktor Pakard, jeden z vývojářů aplikace.

Aplikace řeší i další nepříjemnost spojenou se studiem na Karlovce. Už se vám nestane, že přijdete ke dveřím učebny a tam uvidíte viset lísteček se sdělením, že přednáška odpadá. V případě náhlého zrušení výuky vás o tom aplikace upozorní, a to i v režimu offline.

Díky dotykovým displejům si pak můžete jednoduše sestavit rozvrh pouhým přetahováním předmětů. Aplikace bude od zítra k dispozici všem studentům Univerzity Karlovy.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.