Kde najdou studenti a absolventi dobrou práci? Na Career Days

26. 2. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život 1 komentář

Hotel Diplomat Praha opět letos hostí veletrh pracovních příležitostí Career Days. Ve dnech 3. a 4. března tak budou mít studenti a čerství absolventi vysokých škol již poosmnácté možnost setkat se se zástupci významných společností působících na českém trhu.

Úřad práce

Kde hledat dobré zaměstnání? Lepší než úřady práce jsou pro studenty VŠ specializované veletrhy, jako právě Career Days.

Ilustrační foto: archiv UK media

Dvoudenní program bude rozdělen do vzájemně se doplňujících částí. Jde o individuální setkání, která probíhají v půlhodinových blocích. Zde si účastníci mohou neformálně pohovořit s představiteli společností nebo si za jejich asistence vyzkoušet pohovor nanečisto. Nebudou chybět ani tréninky zaměřené na osobní rozvoj a soft skills, například na komunikační či prezentanční schopnosti a stress management.

Druhým pilířem letošních Career Days, a zároveň novinkou, budou panelové diskuse na aktuální témata. „Studenti si budou moci popovídat s představiteli společností nebo při diskusích porovnat odborníky z jednotlivých firem,“ říká organizátor akce Pavel Horáček. Během nich si studenti budou moci porovnat názory a postoje společností na problémy jako uplatnění českých absolventů na trhu, zadluženost státu či investice do lidských zdrojů v době krize. „Další inovací bude tzv. enterpreneurship odpoledne, kde si účastníci vyzkouší založit si za přítomnosti odborníků svoji společnost a dozvědí se více o jednotlivých krocích při začátku podnikání,“ dodává Horáček.

Career Days v porovnání s veletrhy práce dávají studentům možnost získat osobnější kontakt se společnostmi, především s jejich manažery a personalisty. Díky on-line registracím se lze na tato setkání včas zaregistrovat a naplánovat si tak svůj čas strávený na Career Days. Akci pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC. Jejím hlavním cílem je „rozvoj mladých lidí prostřednictvím získávání mezinárodních zkušeností“. Členy sdružení jsou studenti vysokých škol, kteří práci pro AIESEC vykonávají zdarma ve svém volném čase. AIESEC dnes funguje ve více než 100 zemích světa na 1100 univerzitách. Sdružení UK media, provozující portál UKáčko.cz, je výhradním partnerem AIESEC pro Univerzitu Karlovu.

Více na www.careerdays.cz

UKáčko.cz - partner akceNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.