Kde se ztrapníš a kde zaboduješ o zkouškovém?

5. 6. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život 6 komentáře/ů

Zkouškové udeřilo v plné síle. Boj to bude tuhý, ale jak všichni doufáme, na konci vyjdeme jako vítězové. Možná se to neobejde bez sem tam nějakého šrámu, ale i ten patří k image studenta. Poradíme ti, kde je vhodné ukazovat se se skripty a kde naopak kladné body spíš ztratíš!

Tady budeš cool a zaboduješ…

MHD

tramZní to jako klišé, ale učit se v metru, tramvaji či autobusu je nesmrtelná klasika. Řekněme něco jako trenčkot od Burberry nebo kostýmek Channel. Pozorovat ostatní cestující je vskutku trapné, zvlášť když nemáš v uších ani mp3. Dej najevo, že rád zaměstnáváš své mozkové buňky a že se snažíš naplno využít každou vteřinu. Zaboř nos do knihy se stejnou chutí jako do poháru ve Světozoru! Tvůj index i kantoři to ocení!

Vířivka

Vana Zaboduješ Ztrapníš se Není lepšího místa, kde by ses měl učit na zkoušky! Implikuj s námi: Do vířivky si obleč plavky (anebo nic) – v plavkách se budeš cítit třeskutě sexy. Kdo se cítí sexy, je se sebou spokojený a tudíž šťastný – kdo je šťastný, ten je v pohodě a čtení školních poznámek je pro něj příjemnou povinností. A samozřejmě neplatí, že ve vířivce musíš tyto intelektuální chvíle prožívat sám! K tomu ještě šampaňské, jahody, školní pomůcky a učebnice…a romantika může začít! Nedisponuješ vířivkou? Nevěš hlavu! Brčkem ve vaně dosáhneš stejného efektu.

Kavárna

Krásný ztráty Zaboduješ Ztrapníš seBýt kavárenským povalečem a filozoficky dumat o smyslu života nad café latte je horkým trendem zkouškového 2009. Každý se musí alespoň se sešitem (!) objevit v jeho oblíbeném podniku. Letos jsou přípustné dva modely: 1) Starbucks, McBook na stole, strategicky rozházené papíry, na viditelném místě stylový diář, nastavit si mobil na “hlasitě” a občas kamkoliv zavolat a vypadat při tom busy. Je jedno, že nejsi PR manažer, ale učíš se anatomii parmice kruhoústé. Nikdo to nepozná. 2) Jakákoliv zastrčená kavárnička, na stole knihy nejlépe o ekleziomorfních strukturách, s gustem popíjet Sancha Maharádža čaj a tvářit se zasvěceně. Je jedno, že o filozofii nevíš ani popel, ačkoliv ji vlastně studuješ. Nikdo to nepozná.

Kostel

Kostel Zaboduješ Ztrapníš seKdo byl v dobách nedávno minulých váženými osobami na vsi? Pan učitel a pan farář. Jako student tohle měj na paměti stále. S oběma je totiž záhodno udržovat dobré vztahy. V období zkouškovém totiž není nic vhodnějšího než uchýlit se do klidu a míru božího chrámu, možná i přes noc. Duch svatý tebou prostoupí dokonale. Navíc si můžeš být jist, že démon wi-fi tě tu se svými lákadlem začínajícím na “f” svádět nebude. Prokrastinaci tu zkrátka zamezíš v plném rozsahu.

McDonald’s na I.P. Pavlova

mcd_ipp1Devět z deseti studentů potvrzuje, že to, co se naučí v Mekáči na Pavláku, už z hlavy nedostanou, i kdyby chtěli. V druhém patře chrámu rychlého občerstvení zřejmě působí jakési pozitivní vibrace. Každý si tu v klidu zaleze k Mcstolečku a drtí a drtí a drtí…aspoň do té doby, než mu vychladnou kuřecí nugety. Není ovšem nic jednoduššího než skočit si dolů k milé Mcslečně pro další nášup a třešňovou taštičku navrch. A může se jet dál. Jen pozor – strategické místo k rozložení učiva navrhujeme u okna. Je přece potřeba být viděn….

…a tady se ztrapníš:

Doma

Učit se doma? Víc nemožný už ani být nemůžeš. Zatímco se snažíš nabiflovat složité vzorce, do hlavy ti v krátkých intervalech naráží medicinbal mladšího sourozence, nohu ti ožírá dvouměsíční štěně tvého pitbula a z obýváku se ozývají pravidelné dávky emocí Vékávéček v kombinaci s třískáním hrnců v kuchyni. Ještě se ti zdá tohle ďábelské místo vhodné pro přípravu na zkoušku? Nehledě na to, že od přátel získáš samolepku trapného šprta, který s nimi nechce ani na pět minut zaskočit “na jedno”. Takového statutu se jen těžko zbavuje, věř nám…

Knihovna v Klementinu

Klementinum Zaboduješ Ztrapníš seŽe se ti tam učí vlastně docela dobře? Ale houby! Vžyť ve věčně nacpané Všeobecné studovně je zákaz i tolik potřebné lahve s vodou a se sušenkou by tě vynesli v zubech. Chce se ti pořád odbíhat do kantýny? Má snad naše generace cool vysokoškoláků zájem na tom, abychom byli viděni někde, čemu se říká “kantýna”? Tak vidíš. Nemluvě o tom, že fungování icq v Klementinu je značně diskutabilní, takže opravdu neexistuje jediný důvod, proč by ses měl trápit v tak stresujícím prostředí.

Park

park1Rozložit si skripta, pravítka, učebnice a jiné nesmysly v newyorském Central Parku na drahé a značkové dece, to je, dejme tomu, ještě přípustné. Nemáš-li ovšem ve zvyku každé zkouškové odcestovat do americké metropole, ani nad variantou “jdu se učit do parku” nepřemýšlej. Nudnější, trapnější a ohranější místo si lze už jen těžko představit. Telefon si tu nedobiješ, počítač klekne po pár hodinách, do penálu se ti neustále snaží vkrást armáda mravenců a svačinu ti v nestřeženém okamžiku uloupí hbitý bezdomovec. Jedno velké NE!

Škola

Škola Zaboduješ Ztrapníš seJestli jsi někdy trávil ve škole byť jen o pikosekundu víc, než bylo nezbytně nutné, styď se. Kamaráde, tak takhle glamour student stylu v životě nedosáhneš. Učit se ve škole je tabu, to si pamatuj. Ve škole se zas a znova setkáš se stejnými tvářemi, žádný nový podnět tě tu nečeká. Navíc – pokud se rozhodneš učit na chodbě, kde světlo funguje na fotobuňku, připrav se na pravidelné odskakování od knih a zběsilé mávání. A následně na proslavení se na Youtube jakožto hlavní figurant videa “Magor ve škole”. Není těžké přijít na autory příspěvku – tví spolužáci, jimž dal tip zlomyslný školník.

… už vše umět

Všechno už umím Zaboduješ Ztrapníš seNejhorší varianta a v kombinaci s předešlými místy (rovná se už vše umět a opakovat si nabyté znalosti) naprostá apokalypsa, dalo by se říci. Jistě, pokd aspiruješ na vítěze v kategorii “Největší looser všech dob”, směle do toho. Začni se učit už v březnu. Záleží-li ti ale aspoň krapet na své image a celkovém stylingu, NIKDY nesmíš umět víc než ostatní a už vůbec ne dřív. Nebo to alespoň nikdy nepřiznávej. Zdiskreditovat se mezi studentstvem není nic příjemného. Pokud tě ovšem svrbí prsty ještě před začátkem zkouškového, zapiš se třeba na kurzy karate. To by ti mělo zaměstnat mysl alespoň na chvíli.

Foto: Martin Kolář a Anna Krýslová (UKáčko.cz)Klíčová slova

,

Hodnocení


Související články


Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.