Klání kapel začíná, hledá se nejlepší studentská skupina z UK a ČVUT

30. 1. 2013 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Studentských kapel je hodně, tak proč nezkusit najít tu nejlepší? Nová soutěž Klání kapel dává příležitost ukázat se začínajícím i zavedeným skupinám všech žánrů, kde aspoň jeden člen studuje na Univerzitě Karlově nebo ČVUT. Vítěz získá profesionální videoklip, nahrávku songu ve studiu a vystoupení na festivalu Majáles.

Klání kapel

Klání kapel pořádá občanské sdružení UK media, AVC ČVUT a hudebním serverem MusicAir.

Účast na soutěži je otevřena všem univerzitním kapelám, které ve svých řadách mají alespoň jednoho studenta UK nebo ČVUT. Určena je pro kapely jak začínající, tak již zavedené. Žánrově soutěž není nijak omezená – naopak, vítáni jsou zástupci všech žánrů.

Výběr kapel je založen na diváckém on-line hlasování. Kapely, které postoupí do závěrečného finálového večera, si nejen zahrají před velkým publikem, ale každá z nich se také může těšit na zajímavé ceny. V rámci večera bude také zahájen měsíc studentstva, jehož součástí je i Klání kapel. Ani publikum ale neodejde s prázdnou – diváci budou mít možnost vyhrát lístky na Majáles.

Kapely se do soutěže registrují na stránce www.klanikapel.cz. Při registraci uvedou název kapely, počet členů, jednu, popř. obě z univerzit, které její členové studují, žánr hudby, který kapela hraje, kontaktní e-mail a telefon. Tři nahrávky ve formátu MP3 a v případě zájmu také profilovou fotografii kapely. Pořadatelé se zavazují používat uvedené údaje pouze pro účely soutěže a nešířit poskytnuté nahrávky za komerčním účelem.

Registrace kapel probíhá do 28. 2. 2013.

Po skončení registrace bude na www.klanikapel.cz otevřeno hlasování o postupu kapel do finálového večera, které potrvá do 28. 3. 2013. Do finálového večera, který se uskuteční dne 14. 4. 2013, postoupí dvě kapely z UK a dvě kapely z ČVUT s největším počtem hlasů. Pátou kapelu, která se zúčastní finálového večera, vybere porota.

Na finálovém večeru bude mít každá ze zúčastněných kapel k dispozici čas 30-40 minut prezentovat se vlastním hudebním vystoupením. Zároveň s probíhajícími koncerty bude na finálovém večeru probíhat také divácké hlasování o prvním, druhém a třetím místě. Porota samostatně rozhodne o výherci ceny poroty.

Výhry
1. místo: videoklip v hodnotě 10 000 Kč + nahrávka songu ve studiu + vystoupení na festivalu Majáles
2. místo: poukaz na videoklip v hodnotě 5000 Kč + nahrávka songu ve studiu + vystoupení na festivalu SHOW
3. místo: poukaz na videoklip v hodnotě 2500 Kč

Více informací o soutěži na www.klanikapel.cz a FacebookuNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.