Klub K4 se stal oblíbenou zastávkou zahraničních hudebníků

20. 5. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Každé dva týdny jeden zahraniční koncert. Taková je bilance studentského klubu K4, který podle svých slov nemá se sháněním zahraničních interpretů problém. Již v pondělí na jeho pódium zavítá newyorský písničkář Will Stratton, který bude v ČR koncertovat vůbec poprvé.

Klub K4 stále častěji láká i zahraniční kapely

Ilustrační foto: Ondřej Vosecký pro UKáčko.cz

„Prostě se nám ozval manažer Strattonova evropského turné,“ vysvětluje Aneta Veselská, produkční klubu K4, jak jednoduše ke spolupráci mezi klubem a newyorským písničkářem došlo. Situace, že se klubu ozvou zahraniční interpreti sami, je prý čím dál častější.

„Stává se nám, že si kapely o K4 mezi sebou povědí a ozvou se nám přímo. Řeknou, že u nás hrál ten a ten a že se mu to líbilo, tak u nás chtějí hrát také,“ popisuje Veselská. Vedle toho klub při dohadování hudební produkce využívá i služeb promotérů a vlastních kontaktů.

Will Stratton vystoupí při svém pondělním koncertu společně s mladou chicagskou kapelou Paleo, která se stejně jako on věnuje žánru indie folk. „Není to žádná divočina, je to taková příjemná pohodová hudba. Myslím si, že je to styl, který sedne skoro všem, taková alternativa pro všechny,“ uvedla Veselská.

„Je to něco, co se nám do klubu přesně hodí, mladí chlapci s kytarou v prostorách sklepení staré Prahy,“ dodala s tím, že to bude jistě příjemný zážitek.

Fanoušky zahraniční hudební produkce jistě potěší, že klub má v plánu počet koncertů dále navyšovat. 27. května je na programu vystoupení kapel Diamond Catalog (USA), Pak (USA) a City Hand (NL). Jejich společný koncert začne ve 21 hodin. Velkým překvapení večera bude kapela Cotopaxi (NL). Tento a další koncerty uvede K4 ve spolupráci s kulturním čtrnáctideníkem A2 v rámci projektu A2+. Jedná se o sérii vystoupení českých i zahraničních tvůrců uměleckého okraje.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.