Klub s výjimečným postavením na kulturní scéně oslavil druhé narozeniny

19. 10. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život 1 komentář

Bujarou party s pestrým programem oslavil studentský klub K4 druhé výročí své existence. A bylo rozhodně co oslavovat – vysněný podnik studentstva, sídlící v Celetné ulici, si od svého založení vydobyl výjimečné postavení na pražské kulturní scéně.

Party k druhému výročí otevření klubu K4

Foto: Ondřej Vosecký pro UKáčko.cz

„Ze začátku to bylo hodně punkový,“ říká o zrodu K4 jeden z jejích zakladatelů Václav Janoščík, v současné době doktorand filozofie a historie. „O všechno jsem se staral jen já a současný provozovatel klubu Jirka Flam. Chodilo sem jen pár lidí, neměli jsme vůbec žádnou propagaci,“ popisuje nelehké začátky.

Během prvního roku se však klub rozjel naplno a přibyla k němu i galerie, jejíž provoz započal v říjnu loňského roku festivalem Fluidum. Představil výběr mladé generace tvůrců, působících na poli designu, fotografie či videoartu.

V současnosti působí K4 jako rozsáhlá kulturní platforma, sdružující hudební, výtvarné i divadelní projekty v jednom útulném gotickém podzemí. „Snažíme se, aby naše aktivity byly kvalitní a profesionální. V hudebním programu máme 10 zahraničních kapel měsíčně, v rámci výtvarné sekce jsme zase zrealizovali kulturní výměnu se studenty umění z Islandu. A to přes to, že v našem týmu, od manažerů jednotlivých projektů až po barmany, jsou pouze studenti, kteří se K4 věnují ve svém volném čase,“ vysvětluje Janoščík.

Narozeninová oslava začala křtem zcela nového baru, který krom netradičního vyvýšeného designu nabízí i čepovaný zlatavý mok, jenž v K4 mnozí hosté dosud postrádali. Večer moderoval Václav Formánek, manažer divadelní produkce K4. K tanci a poslechu hrála jazzová kapela Echós de Belleville a DJ Standa. Celá akce vyvrcholila půlnočním překvapením, které bylo naplánováno cimrmanovsky na jedenáctou hodinu.

Na výroční party se přišli podívat „štamgasti“ i noví hosté. „Chodím sem docela často, líbí se mi místní výstavy,“ říká Karel, který dle svých slov akademickou půdu opustil už dávno. „Já jsem to tu teprve dneska objevila. Moc se mi tu líbí, určitě se tu brzo stavím znova,“ popisuje své dojmy prvačka Dominika.

K4 a novým akademickým rokem rozjíždí opravdu pestrý program – jen do konce října chystá celou řadu akcí od promítání animovaných filmů přes odbornou diskuzi až po mafiánskou party. „Někomu se zdá, že program K4 je naprostý paskvil, jenže my jsme chtěli rozjet něco, co v Praze nikdo jiný nedělá, stanovovat si šílené cíle. Díky tomu můžeme nabídnout široký program, který by v jiném klubu neměl šanci projít,“ uzavírá Janoščík.

Fotogalerie


Foto: Ondřej Vosecký pro UKáčko.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.