Koordinátor o Pražském Majálesu: Je to skvělý hudební festival i místo studentských zón

27. 4. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Největším lákadlem Pražského Majálesu bývají každoročně známí hudební interpreti. Letos bude hlavní hvězdou večera kapela Kryštof. Součástí festivalu jsou však i studentské zóny pražských univerzit, volba krále a miss a majálesový průvod. O tom všem jsme se bavili s koordinátorem UK na Majáles Šimonem Pepříkem.

Ilustrační foto. Pražský Majáles 2013. Foto: Klára Matoušková

V pátek 29.4. proběhne v areálu výstaviště Letňany v pořadí dvanáctý Pražský Majáles „Je to skvělý hudební festival se spoustou kapel a kromě toho tam jsou zóny pěti největších pražských univerzit, kde se dá pobavit, dozvědět něco nového, seznámit se s kolegy a studenty napříč všemi univerzitami,“ popisuje Pepřík.

Studentské zóny jsou prostorem pro studentské spolky a stejně jako králové a miss jsou složené ze zástupců z ČZU, ČVUT, VŠE, VŠCHT a samozřejmě z UK. „Snažil jsem se poskládat do naší zóny co nejvíc studentských spolků napříč celou univerzitou a alespoň se tak přiblížit původní studentské majálesové tradici,“ vysvětluje Pepřík.

V UK zóně narazíte na spolky všech tří lékařských fakult, spolky z PF a FSV, asociaci debatních klubů, i taneční organizaci Salsa4Water. Potkat se tam můžete i s našimi redaktory a s kolegy z UKáčko.tv. Mimo to bude zóna sloužit také jako prostor pro odreagování. „Bude tam slackline (chození po laně), fotbálky a konečně taky fotokoutek od Barrandovských studií i s rekvizitami a kostýmy,“ vypočítává Pepřík.

Jak vypadal loňský Pražský Majáles? Video: UKáčko.tv

Po zastávce ve studentské zóně by si návštěvníci podle Pepříka určitě neměli nechat ujít ani vystoupení králů a miss jednotlivých univerzit, které vyvrcholí korunovací krále Pražského Majálesu. „To naše vystoupení bude samozřejmě úplně nejlepší, nemůžu ale prozradit, co to bude, tak se na to budou muset lidi přijít podívat,“ říká.

Ještě před samotným festivalem projde Prahou majálesový průvod, kterého se účastní všech pět královských družin se svými alegorickými vozy. Průvod začíná v 10:00 ve Vodičkově ulici odkud se vydá na Strossmayerovo náměstí. „Budeme rozdávat univerzitní trička, sluneční brýle a červené víno poteče proudem,“ láká na průvod Pepřík.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 499,- na kolejích Otava a Hvězda a v menze Albertov. Na místě už vstupenky k dostání nebudou. Další info najedete na stránkách Pražského Majálesu.

Simona SchröderováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.