Král a královna UK zvoleni, Majálesové klání se blíží

4. 3. 2017 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Ve středu 1. března se sešlo devět adeptů ve Studentském klubu Univerzity Karlovy v Celetné ulici, aby bojovali o titul krále a královny Karlovky. Pět kluků a čtyři holky se utkali v celkem čtyřech disciplínách.

„Dříve se soutěž jmenovala Miss UK, ale chtěli jsme se vyhnout domněnkám o promenádách v bikinách a světovému míru“ vysvětluje organizátor soutěže Šimon Pepřík, proč se na UK hledá královna a ne tradiční Miss. „Naše soutěže jsou klasicky studentské – panák Jägera, desetkrát oběhnout židli a přejít rovně po místnosti,“ pokračuje.

A skutečně tomu tak bylo. První soutěž byla vědomostní, týkající se především historie univerzity. Druhým úkolem bylo jezení suchého rohlíku a pití piva brčkem. Následovalo vypsání co nejvyššího počtu fakult a nakonec holky ukázaly svůj talent ve vázání kravat.

Výsledky z jednotlivých soutěží však nebyly hlavním měřítkem zajišťujícím získání titulu krále a královny UK. Nejdůležitějším ukazatelem byly sympatie a sebeprezentace při jednotlivých soutěžících. To se nejlépe povedlo Báře z prvního ročníku magisterského studia na Husitské teologické fakultě a Filipovi ze třeťáku FTVS.

Organizátoři večera jsou studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy a s vítězi budou pracovat až do studentských oslav samotných. Výherci středečního večera se na 13. ročníku Majálesu 29. dubna utkají o titul oficiálního krále a královny. „Výherce čeká například focení na Barrandově a podpora při tvorbě kampaní,“ prozradil Šimon.

Text: Tomáš Hubka
Foto: Antonín PulkrabNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.