Králem UK se stal svatý Václav, o post krále Majálesu se utká v květnu

3. 4. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Konvalinka, Všehomír a Převtělení svatého Václava, taková jsou královská jména tří kandidátů, kteří si to ve čtvrtek večer rozdali v boji o panovnickou nadvládu nad UK. Králem se nakonec stal svatý Václav, který bude společně s Miss UK reprezentovat univerzitu 4. května ve Stromovce na Majálesu.

„Studentská nadvláda by se měla vrátit do rukou UK,“ řekl vítěz klání o kandidáta na krále Majálesu

Foto: Michal Němeček

„Přihlásil jsem se, protože si myslím, že studentská nadvláda by se měla vrátit do rukou Univerzity Karlovy, tedy té nejtradičnější a nejstarší univerzity,“ prohlásil rozhodně vítěz královského klání.

„V současné době je nadvláda v rukou VŠE, což se mi nelíbí. Je potřeba, aby UK získala silného panovníka, který by byl schopen vyhrát celý Majáles a ovládnout všechny univerzity tak, jak to má být,“ popisoval své názory ještě před finálním verdiktem poroty.

Cesta na královský trůn vedla skrze několik, povětšinou alkoholových disciplín, ve kterých kandidátům pomáhaly jejich královské družiny i návštěvníci Královské party v klubu P.M. První disciplínu v exování piva vyhrál se svým doprovodem Všehomír. Následovala tipovací soutěž o tom, jakého tvrdého alkoholu se ten večer vypije nejvíce.

Každý zvolil jinou taktiku

Převtělení svatého Václava kupoval všem, kteří se královského večera zúčastnili, panáky zelené, což byl jeho soutěžní tip na nejvíce konzumovaný alkoholický nápoj večera. Ostatní dva kandidáti zaujali taktiku odlišnou. „Přihlásil jsem se proto, že chci reprezentovat naši školu na Majálesu a budu se za naši univerzitu rvát, co to půjde,“ prohlašoval začátkem večera sebevědomě Všehomír.

„Myslím si, že umím udělat docela dobrou show a to je to správné, čím by Karlova univerzita měla reprezentovat,“ přesvědčoval kandidát Konvalinka. Na vítězství to však nestačilo.

„Byla to samá sláva. Fanynky pískaly všude, kam jsem přišel,“ popisoval svůj královský rok Don Juan LXIX., kterému jeho vladařské období právě skončilo. Nový král by podle něj měl být charismatický showman. „Bude muset být ještě lepší než já, protože jsme loni na Majálesu nevyhráli, musíme na tom letos víc zapracovat,“ uvedl Juan LXIX. s tím, že se bude svému následníkovi snažit co nejvíce pomáhat.

Král bude stavět májku na Václavském náměstí

Král UK bude 4. dubna stavět májku, zahájí tak studentský měsíc, který vyvrcholí Majálesem

Foto: Michal Němeček

Převtělenému svatému Václavovi předala korunku letošní Miss UK Lenka Volfová. Než však budou oba univerzitu reprezentovat na květnovém Majálesu, čeká je spousta akcí.

„Pro krále vše začíná 4. dubna, kdy bude stavět májku na Václavském náměstí, čímž zahájí studentský měsíc, který končí Majálesem,“ prozradila organizátorka Majálesu za UK Kateřina Syslová.

„Právě 4. května povede král UK průvod s alegorickými vozy do Stromovky, kde bude probíhat Majáles a kde se utká s ostatními králi o titul krále. Doufejme, že letos se náš král stane zároveň i králem Majálesu,“ dodala. Posledním kandidátem za UK, kterému se podařilo stát se králem Majálesu, byl před třemi lety Vojta Prokeš neboli Dejdárek XX.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.