Kredity můžete nahnat sledováním Bonda, queer filmů i studiem vztahu člověk a kočka

2. 10. 2016 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Semestr začíná a zápisy jsou v plném proudu. V rámci studijního plánu je nutné splnit určitý počet volitelných předmětů. Jenže jaké vybrat? UKáčko.cz vám přináší výběr toho nejzajímavějšího v nabídce naší univerzity.

SIS (Lucie Bečvářová)Kočky a lidé: antropologicko-historická sonda do soužití dvou druhů

Seminář, který je nezbytnou nutností pro všechny micko a mourkomily, se zabývá historickým soužitím koček a lidí a mapuje tak postupný vývoj vzniku jednoho jedinečného přátelství. Během semestru se podíváte mimo jiné i na první vyobrazení této domestikované šelmy v různých druzích umění. Pokud je kočka vaší modlou, neváhejte a přihlaste se. Budete pak moci na svého chlupatého idola na plátně zírat celé dvě hodiny týdně navíc.

Kód v SIS: YMA359

GLBT filmová studia v transnacionální perspektivě

Skvělá příležitost pro jedince, které už mainstreamová filmová produkce nudí, případně si chtějí najít kámoše v queer komunitě – tady je stoprocentně potkáte. Seminář kromě sledování tematických filmů zahrnuje i workshop, který je navázán na filmový festival Mezipatra a umožní vám setkat se se skupinou studentů z George Washington University, kteří studují ten samý předmět paralelně, a podělit se s nimi o své názory. Nejenže tedy získáte nový úhel pohledu, ale budete mít rázem kámoše i ve Washingtonu. A to se vyplatí.

Kód v SIS: YMG147

Bond. James Bond.

Pohled na seminář z perspektivy Dominika Feriho Zdroj: Facebook DF

Pohled na seminář z perspektivy Dominika Feriho Zdroj: facebook DF

Jedná se o specializovanou verzi klasického filmového semináře, se kterým se ale nemilosrdně překrývá, abyste své filmové touhy nemohli ukájet všude. V rámci tohoto předmětu bondovku nejen zkouknete, ale i rozeberete, takže se ke kinematografickému zážitku přidružuje i nějaké to hlubší teoretické pozadí jako jsou literární souvislosti, politický kontext, nebo třeba pohled na kariéru představitelů Bonda. Navíc vloni jste tam mohli potkat Dominika Feriho. Tak vyrazte očíhnout, kdo známý se objeví letos!

Kód v SIS: ABO700111

Emil Zátopek jako kulturní obraz: Proměny významů jednoho vlastního jména v sociokulturním kontextu sedmdesáti let

Jedna z mála sportovních osobností co má vlastní seminář. Čtyřnásobný olympijský vítěz, držitel několika světových rekordů, ultimátní dříč, který trénoval s manželkou na zádech… Emil byl vážně hvězda. V důsledku toho byl jeho život mnohokrát mediálně přetvářen, aby působil takovým ideologickým dojmem, který byl zrovna zapotřebí. O tom všem se dozvíte z konkrétních textů, které se na semináři budou rozebírat.

Kód v SIS: ABO500374

Komiks jako médium

Nerdi, zbystřete! Tenhle předmět, který bere komiks nikoliv jako pouhý žánr, ale jako svébytné médium, se zabývá historií, strukturou, vypravěčskými postupy, měnící se rolí komiksu ve společnosti, i využitím komiksu jako prostředku mediální komunikace. Řeč přijde také na komiksový žurnalismus. Předmět pro fajnšmekry vyučovaný na Fakultě sociálních věd jistě zaujme nejednoho komiksového nadšence, který si doposud ve své zálibě připadal osamělý. Teď za ni navíc dostane kredity.

Kód v SIS: JJM181Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.