Které studentské kapely zahrají na Majálesu? Na hlasování zbývá čas do půlnoci

27. 4. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Nejen Kryštof či Mig 21 letos vystoupí před tisíci návštěvníky pražského Majálesu. Šanci oslovit davy dostanou poprvé i studentské amatérské kapely. Organizátoři pro ně spustili kvalifikační soutěž, hlasování skončí dnes o půlnoci.

Na pražském Majálesu dostanou letos větší prostor i studentské kapely.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Internetová soutěž je přístupná všem kapelám, které hrají vlastní tvorbu a jsou v ní alespoň dva studenti. Právo vystoupit získají ti, kteří vyhrají některé z těchto on-line hlasování: nejlepší kapela, nejlepší píseň, nejlepší klip, nejlepší zpěvák, nejlepší zpěvačka, nejlepší web, nejlepší text písně a také vítězové ze dvou doprovodných festivalů: Majáles Underground (22. a 27. dubna v metru) a Okultění (27. dubna v Karolinu).

Mezi těmi, kteří mají letos šanci zahrát na Majálesu, jsou i kapely složené převážně ze studentů UK. Jde například o blues-rock’n’rollový Caktus Showband nebo mírně alternativní Vagyny dy Praga, která už na Majálesu před dvěma lety s velkým úspěchem hrála.

Studentská stage je výsledkem snahy organizátorů udělat celý festival více studentský. „Již loni jsme proto zorganizovali jarmark studentských organizací. Měl úspěch, tak ho zopakujeme i letos. A přidáme ještě jeden jarmark – mezinárodní. Své země tam budou rozličným způsobem prezentovat příslušní zahraniční studenti,“ slibuje Martin Benda, mluvčí pražského Majálesu. Čistě studentský ráz má i královské koruna, kterou tradičně dodávají studenti Atelieru K.O.V. Vysoké školy uměleckoprůmyslové.

Hlasování: praha.majales.cz/souteze

Hlasování končí v úterý 27.4.2010 ve 23.59 hodin

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.