Leoš Mareš: Přátelství ze studií jsou na celý život

6. 12. 2011 Autor: Rubrika: Rozhovor 3 komentáře/ů

Nestudoval sice Karlovu univerzitu, jak o něm během finálového večera Miss UK prohlásil Libor Bouček, ale na studentská léta vzpomíná velice rád. Na univerzitu by se prý již nevrátil, ale studuje stále. O životě na koleji a misskách naší alma mater jsme si povídali s moderátorem Leošem Marešem.

Finálový večer navštívili i moderátoři Leoš Mareš a Libor Bouček

Jak vzpomínáte na svá studentská léta?
Studentská léta byla nejlepší. Já jsem dělal ekonomku a bydlel jsem na koleji.

Na které?
Já jsem nebyl tady na škole, Libor kecal. Studoval jsem na Západočeské univerzitě v Plzni. Na kolejní život ale rád vzpomínám, mám z té doby nejlepšího kamaráda, který je na zbytek života. Myslím si, že i studenti, kteří teď jsou v těch letech, si to uvědomují.

Je to období, kdy získáte přátele na celý život. Jakmile už jednou vplujete do života, tak se přátelství tvoří kvůli práci nebo například bydlení. Nikdy to ale není ta samá čistota, jako když jste všichni na stejné startovní čáře během studijních let.

Já jsem bydlel dva roky na jednom pokoji s klukem Davidem. On se stal mým celoživotním nejlepším kamarádem. Bylo to právě díky tomu, že to bylo na koleji během studentského období. Pak v dospělosti už takového kamaráda nezískáte. Já na to vzpomínám jako na nejlepší životní období, byly to nejlepší roky.

Šel byste znovu ještě něco studovat?
Vůbec. Jsem strašně rád, že už chodím do práce. Já mám takové samostudium. Stále chodím na jazyky a snažím se zdokonalovat. Hodně čtu a zajímám se o spoustu věcí. Ale chodit někam pravidelně na přednášky? Asi bych to dokázal, ale…

Právě ten můj kamarád David si nyní dělá ještě nějaké kurzy. Taky říkal, že už se organizovaně nechce nic učit. Jen sám, jako samovzdělání. Na druhou stranu mi říkal, že se dřív učil všechno hrozně teoreticky, měli jsme třeba účetnictví a podobné věci. Teď oba děláme byznys, on má firmu. A on se teď v těch kurzech učí věci, které potřebuje, už jim rozumí a ví, že je použije. To vzdělání pak získává úplně nový rozměr. Rozměr těch praktických věcí, které vám pak pomáhají v životě.

Jaké jazyky se učíte?
Stále se zdokonaluji v angličtině. Už jsem hodněkrát moderoval celé programy v angličtině a stále mám pocit, že to není ideální, takže na tom pořád pracuji. Měl jsem i španělštinu, ale to byla spíše taková legrace.

Moderovat Miss UK 2011 bych určitě šel, je to krásná akce, řekl Leoš Mareš

Jednali s Vámi organizátoři o tom, abyste moderoval Miss UK?
Ne, to ne.

A šel byste do toho?
Já jsem si soutěží Miss odmoderoval hodně. Je pravda, že už jsem dlouho žádnou nedělal. Musím říct, že je to mnohem náročnější než jiné akce. Většina takových soutěží zahrnuje rozhovory s finalistkami. Já se na ně vždycky připravuji, abych ty holky podpořil, aby z toho neměly stres.

Nechci, aby se bály, že se do nich třeba budu nějak strefovat. Snažím se je podpořit. Většinou se ta děvčata bojí rozhovorů s moderátorem, nota bene se mnou, že jo. Já chci, aby to bylo opačně, takže to vyžaduje extra přípravu. Krátká odpověď na otázku – šel bych do toho určitě, je to krásná akce.

A líbily se Vám finalistky Miss UK?
Jo. Byl jsem překvapený nebo spíš zvědavý. A líbily se mi moc, jsou to krásné holky.

Mrzelo Vás, že jste se zde nepotkal s Andreou Verešovou?
Proč? Ona studovala UKáčko?

Ne, ale byla ohlášena jako host večera.
Aha, byla ohlášena a nedorazila. No ale dorazil jsem já s Liborem. Myslím si, že to je taky fajn. I když nejsme tak hezká náhrada…Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.