Letní škola FHS: letos zřejmě naposledy

1. 10. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty 6 komentáře/ů

Sport, pití a především přemýšlení nad filozofickými otázkami. Tak by se dala charakterizovat každoroční Letní škola pro starší a pokročilé FHS. Zaběhnutá akce, která se tradičně těší velké oblibě studentů, se ale letos možná uskutečnila naposled.

Zbraslavice  - Tarzan park

Rekreační centrum u Zbraslavic nabízí řadu adrenalinových zážitků, mezi nimi i Tarzan park

Foto: RZ Zbraslavice

Letošní rok nebyl co do účasti studentů rokem nejhojnějším, ale nedá se říct, že by účast byla nízká – pobyt si zaplatilo zhruba 80 studentů. Přesto vedení fakulty rozhodlo, že příští ročníky se již konat nebudou. Důvodem však není pokles zájmu studentů, ale učitelů.

„Nejde o to, že by pedagogové na Letní školu jezdit nechtěli, problém je v tom, že nemají čas,“ uvedl Richard Zika, přednášející filozofie na FHS. Letní školu by tak do budoucna mohla zachránit jedině samostatná iniciativa studentů.

Letní škola pro starší a pokročilé byla především, ne však výhradně, určena studentům, kteří letos úspěšně absolvovali první ročník bakalářského studia. Z počtu studentů starších ročníků bylo znát, že jde o velmi oblíbenou akci.

Akademickou část čtyřdenního programu zajišťoval výlet do Kutné Hory a několik přednášek pedagogů z FHS. Vedle Zdeňka Pince vystoupili před studenty také Richard Zika a Jaroslav Novotný, šéf filosofického modulu.

V Kutné Hoře byla studentům nabídnuta exkurze po místních kostelech s odborným výkladem manželů Altových, přednášejících na FHS. Prostor dostali také samotní studenti, kteří mohli přijít se svými připomínkami a požadavky ohledně studia na fakultě.

Možnosti sportovního vyžití nabízí středisko „U starého rybníka“, kde se letošní Letní škola konala, opravdu široké. Návštěvníci mohli využít horolezeckou stěnu, Tarzan park nebo různá hřiště.

O zisky však majitelům zřejmě nejde. O tom svědčí asi nejvíce otevírací doba zdejšího baru, který zavírá už ve 20 hodin. Kdo ze studentů nebo kantorů FHS si tedy představoval dlouhé večerní posezení u sklenice piva či jiného nápoje, musel se buď předzásobit nebo využít pohostinství v nedalekých Zbraslavích.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.