Letošní festival Film Sokolov bude samá chyba

17. 10. 2014 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Chyba by byla nevyrazit tento víkend do Sokolova na filmový festival Film Sokolov. A chyba je také hlavním tématem letošního 14. festivalu, který pořádají studenti z Kateder estetiky a filmových studií na FF UK. Chyba sjednocuje výběr letošních představovaných filmů.

Podívejte se na hypnotizující znělku festivalu Film Sokolov:

Podobně jako v minulých letech má festival jasný jednoslovný název, který ale nabízí nekonečné množství interpretací. Chyba jako nevyčerpatelný zdroj inspirace. Jaké jsou důsledky chyby? Mohou mít chyby i pozitivní dopady? Chybovat je možné na tisíce způsobů a není proto divu, že filmová nabídka je velmi pestrá.

Film Sokolov je unikátní akcí, která připomíná spíše bytový seminář než klasický filmový festival a pyšní se autenticitou, spontánností a originalitou. Mezi každoroční návštěvníky patří ale nejen studenti nejrůznějších filmových oborů, přehlídka má co nabídnout i široké veřejnosti.

Lístky na Film Sokolov. Foto: FB Film Sokolov

Lístky na Film Sokolov. Foto: FB Film Sokolov

Snímky zařazené do programu festivalu jsou domácí i zahraniční a jejich výběr probíhá s důrazem na kvalitu filmové produkce. Náměty jednotlivých děl zachycují lidské chyby z různých úhlů pohledu od různých autorů.

Můžete se ocitnout ve Španělsku 50. let, na letním soustředění studentů lingvistiky v roce 1977 nebo zhlédnout aktuální dokumentární záběry z bojů na ukrajinském Majdanu. Po filmových projekcích následuje diskuze.

Pokud si budete chtít odpočinout od filmové smršti, je vám k dispozici doprovodný program. V jeho rámci je možné po celý víkend vidět výstavu fotografií Jana Henyše nebo navštívit projekce v přilehlé kinokavárně.

A to nejlepší nakonec – vstup na celý festival je zdarma. Takže pokud ještě nemáte víkendové plány, neváhejte a vyražte 17. – 19. října do sokolovského kina Alfa. Akreditaci si můžete vyzvednout přímo na místě v kině Alfa.

Více informací na http://filmsokolov.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.