LGBT spolek Charlie se otevírá veřejnosti a hledá nové členy

4. 4. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

Zakladatelé spolku Charlie, nového univerzitního sdružení pro LGBT, svolávají na úterý 6. dubna první veřejné představení svého klubu. A na setkání zvou i všechny zájemce, kteří by se chtěli do činnosti zapojit nebo se jen o spolku dozvědět víc.

Gayové z UK

„Cílem sdružení Charlie je snaha o sblížení různých lidí a změna stereotypního pohledu majoritní společnosti na LGBT menšinu,“ popsal pro UKáčko.cz cíle spolku jeho zakladatel Zdeněk Robin Scholze.

Ilustrační foto: Pavel Dvořák pro UKáčko.cz

Akce se koná od 20 hodin v Klubu 21 v Římské ulici 21. „Pokud chcete být součástí nové výzvy a máte rádi kulturu, sport, hudbu nebo třeba vědu a vaření, neměli byste si nechat uniknout první šanci stát se členem, nebo se jen přijít podívat na setkání,“ zve na akci jeden ze členů Petr Vácha.

Pravidelná setkání budou vždy každé sudé úterý a jsou určena především zájemcům o spolek a jeho plánované činnosti. „Charlie chce díky svým aktivitám bourat stereotypy a informovat společnost o tom, že tu jsme a že chceme být respektováni, nikoliv jen tolerováni,“ uvádí v pozvánce Vácha.

Návštěvníci setkání se také dozví o připravované výstavě „HERE! QUEER! Homosexualita a umění 1800–2000“, jejíž součástí bude série přednášek v Domu světla od 13. dubna, na které přijde kromě jiných i profesor Richard Dyer. Spolek Charlie toho však chystá mnohem víc, podle organizátorů lze v nejbližší době očekávat například literární klub, projekce filmů, party, diskuse či piknik. „V každém případě však nechce být uzavřený jenom pro sebe, ale má ambice rozčeřit českou lhostejnost,“ dodává Petr Vácha.


Setkání LGBT spolku CharlieNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.