Oslavy vítající jaro jsou tady. Majáles chystá na duben desítku doprovodných akcí

2. 4. 2013 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Širší program studentských oslav jara bude probíhat po celý duben. Vystoupí přední čeští hudební umělci a vrcholem bude velký open-air festival 30. dubna ve Stromovce.

Majáles 2013

Majáles není pouze jednodenní akcí. Po celý duben bude probíhat doprovodný program, který bude zaměřen hlavně na nemainstreamové studentské akce. Uskuteční se několik menších hudebních festivalů (Studentfest, Klání kapel, Strahovská show, Pavlač), kde vystoupí převážně mladí nadějní umělci.

Na své si přijdou i milovníci sportu, kteří se mohou zúčastnit cyklojízdy vedoucí z náměstí Jiřího z Poděbrad k Nákladovému nádraží Žižkov, kde bude probíhat doprovodný program.

V prostorách VŠE bude 10. dubna připravena výstava týkající se historie Majálesu. Zklamaní nebudou ani filmoví fanoušci, kteří mohou jít na 3D Film Festival Prague. Pestrý program slibuje i Apríles, na němž se mají konat workshopy, taneční vystoupení, módní přehlídka, divadelní představení a koncerty.

Oslavy se dostanou do finále na konci dubna průvodem po Praze a velkým open-air festivalem, na který přijedou oblíbené české kapely. Skupiny kandidátů na krále Majálesu postaví alegorické vozy a ostatní účastníci průvodu se mohou buď převléci do kostýmů, nebo pochod absolvovat v normálním oblečení. Za svou účast budou odměněni, pořadatel slibuje soutěže o nejlepší převleky a dodání povzbuzujících chmelových nápojů.

Začátek průvodu je plánován na půl dvanáctou. Účastníci se sejdou na rohu Jungmannovy a Vodičkovy ulice. Přes Jungmannovo náměstí potom vyrazí ulicemi 28. října a Na Příkopě k Náměstí Republiky. Dále je čeká cesta přes Revoluční, Štefánikův most, nábřeží Kapitána Jaroše a ulici Dukelských hrdinů. Nakonec projdou Stromovkou k prostoru, kde se bude konat Majáles Open Air festival. Tam bude také večer slavnostně korunován král Majálesu.

Návštěvníci si potom budou moci vychutnat hudební skupiny, jako jsou Kryštof, Wohnout, UDG, Charlie Straight, Chinaski, Vypsaná fixa nebo Mandrage. Přijedou zpěváci Xindl X, Michal Hrůza i písničkář Tomáš Klus.

Vstupenky budou do 19. dubna ke koupi za 399 Kč, později za 499 Kč. Pořadatel uvádí, že na místě k mání nebudou. Oslava jara a studentského života se přesune i do dalších měst – Plzně, Hradce Králové a Brna.

Širší program Majálesu 2013

30.3. – stavba Májky – Vodičkova ulice
5.4. – volba prince a princezny Majálesu – PM Club
6.4. – Světový den zdraví – Prague International Marathon
10.4. – Výstava o historii Majálesu – Rajská budova VŠE
14.4. – Klání kapel – soutěž studentských kapel – Futurum
20.4. – Jarní cyklojízda – start na náměstí Jiřího z Poděbrad
20.4. – Festival Apríles – u Šlechtovy restaurace ve Stromovce
24.4. – Strahovská Show – areál kolejí Strahov
25.4. – Festival Pavlač – FSV UK Hollar
26.4. – 3D Film Festival – kino Lucerna a hotel Fusion
30.4. – Majálesový průvod
Více o akcích: praha.majales.cz/program

Královská party UK:Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.