Majáles 2013: Král PSYczech I. z ČZU roztančil davy, Kénig Marčélo z UK si uřízl ostudu

5. 5. 2013 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Pražská Stromovka znovu ožila Majálesem pod širým nebem. Ačkoliv se nesla tato oslava jara spíše ve festivalově-komerčním stylu, dorazilo na 18 000 návštěvníků. Za dražší vstupenky si všichni přišli užít hlavně koncerty známých zpěváků a kapel, mezi kterými byli například Tomáš Klus, Xindl X, Mig 21, Kryštof nebo Chinaski.

Král Majálesu 2013

Králem Majálesu 2013 se stal PSYczech I. z ČZU

Foto: Klára Matoušková

Kdo sháněl vstupenky na Majáles, možná se podivil nad vyšší cenou, která se ve finále vyšplhala až na 599 Kč, či možností zakoupit je pouze v předprodeji (i když už od 399 Kč). Podle tiskového mluvčího Majálesu Štěpána Neubauera však šlo o preventivní opatření.

„Lístky byly na místě v omezeném množství k dispozici, aby se zamezilo prodeji na černém trhu, který byl loni hodně velký (lístky se na něm prodávaly třeba za 1500 Kč). Takže po konzultaci s policií jsme to takhle udělali a bylo to úspěšné,“ vysvětluje Neubauer.

O post krále Majálesu se opět utkalo pět kandidátů pražských vysokých škol. Svého oblíbence mohli příznivci volit jak na internetu, tak přímo na místě. Kandidáta ČVUT, který se kvůli svému zranění nemohl osobně zúčastnit, chrabře zastoupila jeho věrná družina.

Přímo na pódiu pak králové univerzit tradičně předvedli volné disciplíny, moderované Janem Krausem. Celkovým vítězem královského klání se stal PSYczech I. z ČZU. Velkým zklamáním byl kandidát UK, Kénig Marčélo, který svou reprezentaci podcenil a po pódiu se prošel pouze vrávoravým opileckým krokem.

Svým neprofesionálním výstupem tak ztrapnil nejen sebe a svou družinu, ale i celou univerzitu. „Byl to propadák, měl jsem si to líp připravit. To, co se stalo v pondělí na Hollaru, velmi ovlivnilo mé vystoupení,“ vyjádřil se ke své disciplíně kandidát, obětavě podpírán svou družinou.

Čtěte také:

ANKETA: Jak se vám líbí na Majálesu? A jste spokojení s cenou vstupenek?

Na Majálesu se také letos tradičně představilo množství studentských spolků a organizací vysokých škol. Spousta informací čekala například na studenty, kteří rádi cestují do zahraničí. Studentské zóny byly tentokrát mnohem lépe řešeny než v minulých ročnících, protože byly blíže k pódiu.

Návštěvníky Majálesu čekala také novinka v podobě originálního nápadu s vratnými kelímky na pivo, což velmi efektivně snížilo množství odpadků a zvýšilo čistotu akce. Koho potom ještě unesly nohy, mohl se naučit tančit salsu, zahopsat si na skákacích botách nebo si třeba zažonglovat.

Ani tentokrát samozřejmě nechyběl stan s majálesovými svatbami, u kterého se stály velmi dlouhé fronty. Netradiční žádost o ruku uchystal své přítelkyni také fanoušek Honza, přímo na pódiu při závěrečném koncertu skupiny Kryštof. Celou akci nakonec ozářil ohňostroj.

Fotogalerie

Foto: Klára Matoušková a Hynek TučekKomentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.