Majáles minutu po minutě. SLEDOVALI JSME ONLINE!

30. 4. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Portál UKáčko.cz vám přináší unikátní celodenní online přenos z Pražského Majálesu 2009.

22:30 Majáles 2009 vrcholí koncertem skupiny Divokej Bill. V publiku to vře, známé pecky zpívají návštěvníci s kapelou.

Majáles Divokej Bill

20:45 Jarmark studentských organizací skončil. Jejich stánky postupně obsazují unavení návštěvníci Majálesu, kteří zde popíjejí pivo.

20:30 Rektor UK Václav Hampl slavnostně korunuje Dejdárka XX. králem Pražského Majálesu. „Obřad“ provází hlasité ovace.

20.16 Hlasovací lístky jsou sečteny. Dejdárek XX., kandidát za UK, se stal Králem Majálesu 2009. Nad Barnackem Obdanou (ČVUT) zvítězil poměrem 705 ku 256 hlasů.

img_7238_filtered

20.00 Studentský jarmark navštívil i pražský primátor Pavel Bém.

19.45 Kandidáti Barnack Obdana a Dejdárek XX. obcházejí návštěvníky Majálesu a sbírají jejich volební lístky do uren.

19.34 Rektor UK Václav Hampl s rodinou dorazil na Majáles. Obešel stánky studentských organizací. U stánku Ekokolejí ochutnal rozinky a knekebrot.

majáles rektor

19.15 Na stagích vystupují Tleskač a Vypsaná fixa. U Vypsané fixy fanoušci bourají zábranu, pracovníci ochranky to zvládají jen tak tak.

19.08 Na Majáles se snesl ostrý, leč krátký déšť.

18.46 Proběhlo třetí kolo královského trojboje s příznačným názvem Freestyle. Dejdárek XX. předvedl barevnou taneční show, rozdávání balónků, dortů, Rychlých špuntů a květin. Barnack Obdana zase pěvecky tesknil nad svým zemřelým psím kamarádem. Své příznivce se snažil získat prohlášením „Býval jsem jen honákem krav“.

fixa

18.32 Největším gurmánským hitem letošního Majálesu jsou bramborové placky. Hodně návštěvníků si ale pochutnává také na libových opékaných klobásách, šašlicích nebo smaženém sýru. Pije se hlavně pivo. Od občerstvení neodrazují ani dlouhé fronty, které se u prodejních stánků se tvoří.

18.20 Začíná pršet. Část návštěvníků odchází, u vchodu je přesto dlouhá fronta na lístky.

18.00 Na menší stagi proběhl druhý královský trojboj. Oba kandidáti Barnack Obdaba (ČVUT) a Dejdárek XX. (UK) ukázali své sexy mozky. Soutěžící si mimojiné kladli i dotazy navzájem, Obdana se například Dejdárka ptal, zda neuvažuje o vycévkování. Dejdárek také prohlásil, že pod svá křídla bere i studenty VŠE.

dscf3299
17.50 Skončilo představení Na stojáka. Poslední účinkující rozhazoval přihlížejícím prezervativy a sirky a tvrdil, že se tím živí.

17.48 Začíná královský trojboj.

17.45 Moderátor vyhlásil, že kdo nasbírá 100 kelímků, dostane pivo zdarma. No není to podnět k tomu, abyste přišli?

17.38 Pivo se nosí „hadem“.

17.35 Majáles možná bude bez piva! Kamion, který jej měl přivézt, zapadl v bahně.

imgp0914

17.28 Městečko lásky zatím milence nepřitáhlo. Stany, kde se mohou zájemci pomilovat, zatím zejí prázdnotou. Zřejmě kvůli horku.

17.13 Čtyři hodiny po začátku jsou záchody „totální ekl,“ sdělila UKáčku jedna z návštěvnic.

16.58 Dejdárek XX. vyhrál první soutěž v přetahování lanem. Ačkoli druhé kolo, v němž se přetahoval i sami návštěvníci Majálesu, prohrál na plné čáře. „Cítím se skvěle,“ řekl pro Ukáčko.cz. Barnack Obdana (ČVUT) zoufale křičel „Kdo natahá pro mě, tahá proti mně,“ a „Milujte mě!“. Zřejmě to mu v druhém kole zajistilo vítězství

dsc_0062

16.50 Kandidáti na krále Majálesu už jsou jen dva. Kandidát za VŠE Jiří Jindrák si svou účast nakonec rozmyslel.

16.44 – Na malé stagi se rozehrává Xindl X. Na velké stagi vystupuje chlápek v sociální mikině a předvádí Školu hraní na pusu. Do svého vystoupení zapojuje i diváky.

16.32 – Na hlavní stagi začíná populární show Na stojáka. Největší fronty jsou na pivo a na cukrovou vatu.

Holka v sombreru

16.10 – V areálu se objevila skupinka mladíků v sombrerech. Návštěvníci doufají, že právě nepřijeli z Mexika.

16.00 – Hrají Vagyny dy Praga a Mňága a Ždorp.

15.45 – Stánek UK media je v obležení internetuchtivých návštěvníků. Přišel i jarně ostříhaný král Majálesu 2007 Martin Palán.

Majáles15.20 – Na menší stagi začíná hrát alternativní skupina Vagyny dy Praga.

14.00 – Fronta před hlavní bránou se rychle zvětšuje.

13.30 – Stromovka ožívá, davy se kupí u vstupu a na hlavní stagi ladí nástroje první kapela – Sto zvířat. Lístků je v prodeji ještě dost, po dešti naopak ani památky.Online zpravodajství z Majálesu 2009 pro vás zajistil redakční tým portálu UKáčko.cz, člen sdružení UK media. TEXT: Mirek Kašpar, Martin Polívka, Marianna Zapotilová. FOTO: Matěj Vaněček, Martin Kolář, Anna Krýslová, Maxim KucerNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.