Máš jen jeden titul? Přepadni se!

27. 6. 2008 Autor: Rubrika: Studentský život 13 komentáře/ů

Kdo šel 14. června kolem Klementina, zažil něco neobvyklého. Skupinka vysokoškoláků se postupně „přepadávala“ přes zábradlí volajíc „Jsem nula, mám jen jeden akademický titul!“. Tento den se totiž uskutečnil happening vysokoškolských studentů nazvaný Přepadení jedináčků. Účastníci akce, vlastnící zatím pouze jediný akademický titul, se totiž byli hanbou „přepadnout pod zem“.

přepadnutí - LaholaTvrdý přepad pod zem
Foto: Dalibor Zita

Že by jim jeden titul mohl stačit ke spokojenosti a není za zač stydět? Omyl. Tito studenti jsou totiž „obdivovatelé“ JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryka Laholy!

Tento podivín je absolvent právnické a filozofické fakulty, nositel čtyř akademických titulů a také barvitá postavička českého internetu. Jeho web se do širšího povědomí dostal loni v červenci, když se v soutěži magazínu Technet, který hledal nejhorší české weby, umístil na druhém místě. Kromě šíleného technického provedení se kvalifikoval i tím, že “se nezabývá ničím jiným než propagací svých čtyř akademických titulů a urážením všech, kteří titul nemají nebo jsou nositeli pouze jednoho jedináčka”.

Přepadnout pod zem se dá jen u Klementina

přepadnutíPřepadnutí jde nejlépe v Platnéřské vedle Klementina
Foto: Dalibor Zita

Témeř všichni účastníci, vesměs absolventi právnické a filozofické fakulty UK, přišli co nejvíce vizuálně podobni svému vzoru. Nejdříve se vyfotografovali u Laholova žigulíku, poté přistoupili k samotnému přepadávání.

Kdo věnoval někdy větší pozornost ulici Platnéřská, ten ví, že je to pro takový počin ideální prostor. Při přepadnutí pod zem je totiž logicky nutné nejprve přepadnout přes nějakou překážku a potom teprve spadnout pod úroveň země. Prohlubeň u zdi Klementina přehrazená zábradlím to dokonale umožňuje.

Skupina napřed zazpívala oslavné písně a poté se jeden po druhém odebírali k zábradlí. Každý pronesl sebeodsuzující řeč, ve které “fakticky a konkludentně” uznal, že je úplná nula s jedním titulem a poté přepadl přes zábradlí pod zem. Někteří prokázali téměř akrobatický výkon, jiní se i krvavě odřeli. Hojit své rány a sdělovat si své zkušenosti potom vyrazili do blízké hospody u Rudolfina.

Lahola: Za jeden titul bych se styděl

přepadnutí - LaholaJeště než se studenti přepadli pod zem, vyfotili se u Laholova žigulíku
Foto: Dalibor Zita

Henryk Lahola je excentrická postava, která si díky své publikační činnosti na internetu získala již dosti početný fanklub (http://henryk.chytrak.cz). A jaký vlastně je? Vhled do duše tohoto titulového guru nejlépe umožní úryvek z jeho vlastního webu:

„Já kdybych byl takový ubožák, že bych měl pouze jednu jedinou vysokou školu, nebo dokonce pouze jeden jediný vysokoškolský akademický titul, tak bych se tak velice styděl, že bych se asi přepadl pod zem! A pokud i ne, tak celkem jistě bych se styděl tento osamocený titul vůbec uvádět před svým jménem, neboť tím bych pak konkludentně fakticky přiznával, že jsem natolik mentálně retardovaný, že jsem se ve své ubohosti zmohl pouze na vystudování jediné vysoké školy nebo dokonce pouze získání jen jednoho jediného akademického titulu.

Ovšemže vím, že v České republice i na Slovensku je mnoho ”géniů”, kteří si myslí, že spolkli všechnu moudrost světa a hrdě se chlubí se svým ubohým jedináčkem před svým jménem (vysvětlivka: pojem ”jedináček” znamená jediným titulem inženýra, magistra anebo dokonce pouze jediným titulem bakaláře). Tyto nuly si myslí, že jsou bůhví kdo, a přitom ani netuší jak velice se v mých očích zesměšňují!”Klíčová slova


Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.