Medaile za nejlepší evropskou učebnici putují na Pedagogickou a Přírodovědeckou fakultu

25. 10. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Komplet učebních materiálů Prvouka pro 2. ročník, který sepsaly odbornice z Pedagogické fakulty UK, uspěl v konkurenci učebnic z dvaceti evropských zemí. Porotu 63. Mezinárodního veletrhu knih ve Frankfurtu nad Mohanem zaujal hlavně originální přístup autorek k této látce.

Prvouka autorek z Pedagogické fakulty se stala nejlepší evropskou učebnicí

Foto: Fraus

„Prvouka, a obzvláště ve druhé třídě, bývá často chápána jako předmět, kde si děti povídají, hrají, opakují věci z první třídy, takže se v důsledku mnoho nového nedozvědí,“ uvedla pro jedna z dvojice autorek Michaela Dvořáková.

„Chtěly jsme přizvat děti jako skutečné partnery k vážnější diskusi a nabídnout jim zajímavější učivo,“ dodala.

Vedle Michaely Dvořákové a Jany Staré, autorek vítězné Prvouky, ohodnotila odborná porota zvláštním oceněním také interaktivní učebnici Zeměpis pro 9. ročník základních škol a víceletých gymnázií.

„Šlo nám o to, aby se s naší učebnicí děti naučily více přemýšlet a méně se zeměpis biflovat,“ říká Miroslav Marada, vedoucí čtrnáctičlenného kolektivu autorů z Přírodovědecké fakulty.

Tvůrčí tým geografických didaktiků z Přírodovědecké fakulty získal na veletrhu ve Frankfurtu již druhé ocenění v řadě za sebou – v loňském roce s učebnicí „Život v našem regionu“, jejíž autorkou byla docentka Hana Kühnlová, ze stejné katedry a tvůrčího týmu jako Miroslav Marada.

Soutěž v rámci veletrhu pořádá Evropská asociace nakladatelství učebnic. Nakladatelství Fraus, které obě učebnice vydalo, se od roku 2005 pravidelně umisťuje na předních příčkách tohoto hodnocení.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.