Medici i veřejnost budou nad kávou diskutovat o dětské leukémii

23. 10. 2010 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Setkávání vědců a veřejnosti a diskuse o odborných tématech v neformálních prostorách kavárny. S tímto konceptem nazvaným Medical Café Scientifique přicházejí studenti 2. lékařské fakulty.

První setkání na téma Výzkum v medicíně a klinická praxe – dětská leukémie: diagnostika a příčiny se uskuteční v úterý 26. října v 17.30 v klubu K4. Hosty budou děkan 2. LF Ondřej Hrušák a proděkan pro vědu a výzkum, zahraniční styky a doktorské studium Jan Trka. Po jejich prezentaci, ve které představí svůj vědecký pohled, bude následovat diskuse.

Medical Café Scientifique je založeno na setkávání vědců a veřejnosti. „V dialogu se rodí vzájemné obohacování – vědci se učí srozumitelně prezentovat své výzkumy a inspirují se dotazy publika, a návštěvníci si rozšiřují své obzory a mohou hostům pokládat otázky,“ uvádí pořadatelé ze studentského sdružení Motolák z 2. LF.

Cílem je také popularizovat lékařskou vědu a ukázat, jak moc lidi ovlivňuje. „Mnoho pacientů by rádo pochopilo, co se skrývá za složitým názvem jejich diagnózy nebo choroby jejich blízkých, či jak pokročil výzkum v léčbě nádorů a vzácných metabolických poruch. Nebo je zajímají civilizační onemocnění, proč je jejich výskyt tolik alarmující a jak jim předcházet,“ vysvětlila Danka Humlová za pořadatele Mediacafé. Debaty se mají konat pravidelně každý měsíc a jsou otevřeny všem zájemcům.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.