Medici zahájili Dny bez kouření, lidem budou měnit cigarety za kondomy

24. 10. 2010 Autor: Rubrika: Fakulty 1 komentář

Představit veřejnosti následky kouření a zábavnou formou ji upozornit, že kouření není ideálním návykem pro dlouhý a spokojený život, chtějí studenti lékařských fakult během Dnů bez kouření. Vyvrcholením bude Smoke Free Party – 26. října 2010 v klubu Hvězda.

„Celý projekt je postaven na přesvědčivosti studentů lékařských fakult, kteří chodí ulicemi a zastavují kouřící kolemjdoucí, kterým nabízí možnost výměny cigarety za kondomy. Pro zájemce je navíc připravena zajímavá aktivita – test hladiny oxidu uhelnatého v krvi,“ uvedl Tomáš Hauer, předseda sdružení IFMSA CZ, které akci pořádá. Součástí programu budou přednášky a série filmů, které probíhají v mateřských, základních, středních a vysokých školách.

Vyvrcholením nekuřáckých dnů bude Smoke Free Party, která se uskuteční 26. října 2010 v klubu Hvězda. Vstupné na akci je 60 Kč, studenti 2. lékařské fakulty zaplatí jen polovinu.

Nekuřáckou party pořádá IFMSA CZ, Mezinárodní federace sdružení studentů medicíny a spolek studentů 2. LF UK Motolák. Obdobné akce probíhají také v dalších městech v Česku, Slovensku, Litvě, Rakousku, Řecku, Polsku a Rumunsku.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.