Víme první: Merkelová a Nečas budou debatovat o budoucnoti Evropy na právech

22. 3. 2012 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Německá spolková kancléřka Angela Merkelová navštíví 3. dubna Prahu a podle informací UKáčka.cz bude jedním z bodů její návštěvy beseda se studenty na Právnické fakultě UK. Partnerem v diskusi na téma „Budoucnost Evropské unie“ jí bude premiér Petr Nečas.

Informace přišla na Právnickou fakultu ve čtvrtek odpoledne přímo z Úřadu vlády. Krátce na to oslovil děkan Aleš Gerloch zástupce studentských spolků, kteří by měli převzít nad akcí záštitu. Podle informací UKáčka.cz budou akci spoluorganizovat všechny studentské spolky z fakulty – Common Law Society, Elsa, Juristi, Všehrd i Prager Deutscher Klub.

Český premiér je dlouhodobým odpůrcem hlubší evropské integrace, směřování k federaci a přessunu pravomocí „do Bruselu“. To se projevilo např. jeho odporem k tzv. fiskálnímu kompaktu. Kancléřka Merkelová má na tyto záležitosti zcela jiný pohled a je tedy pravděpodobné, že v diskuzi budou padat velká témata a důležité argumenty. Kdo nabídne lepší?

Podle prvních informací by se diskuse měla konat 3. dubna ve 14 hodin ve velké aule Právnické fakulty UK a trvat bude zhruba dvě hodiny. Podrobnosti k této události zjišťujeme a budeme o nich dále informovat.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.