Merkelová na UK: Vstup bude jen na pozvánky, většinu si rozdělí studentské spolky

29. 3. 2012 Autor: Rubrika: Fakulty 1 komentář

Jak jsme informovali minulý týden, na Právnické fakultě UK vystoupí v úterý, 3. dubna 2012 spolková kancléřka Angela Merkelová. UKáčko.cz přináší podrobnosti.

Německá kancléřka Angela Merkelová bude diskutovat se studenty na Právnické fakultě

Foto: Armin Linnartz

Kdy a kde?
Přednáška se bude konat v úterý 3. dubna 2012 od 14.30 v místnosti 100 (Collegium maximum) na Právnické fakultě UK.

Proč zrovna tam?
Jako součást státní návštěvy německé kancléřky v ČR byla naplánována beseda se studenty. Bylo zvažováno několik přednáškových sálů, Právnická fakulta byla vybrána nejen proto, že její velká aula patří k největším, ale především díky Adamu Vojtěchovi, starostovi Spolku českých právníků Všehrd, který „lobboval“ za Univerzitu Karlovu a kancléřku s premiérem na fakultu pozval.

Jak se tam dostanu?
Následující zpráva asi mnohé nepotěší. Kapacita sálu bude přísně omezena na 700 míst. Přístup na přednášku bude pouze na pozvánku, která se bude vydávat na jméno proti číslu občanského průkazu či číslu ISIC. 150 pozvánek rozdělí přímo Úřad vlády, 150 fakulta. Zbytek dostanou studentské spolky na fakultě, a to poměrně podle velikosti členské základny. Každý spolek tak dostane 50–80 pozvánek. Vzhledem k tomu, že zájemců budou zřejmě tisíce, už teď je jisté, že vstupenky budou nedostatkovým zbožím.

Podle jakého klíče budou vstupenky rozdělovány?
Toto rozhodnutí je zcela na spolcích.

Co když se do sálu nedostanu?
Česká televize se pokusí z akce zajistit přímý přenos na kanálu ČT24. V některých učebnách bude zřejmě možné sledovat přímý přenos pomocí projektoru, to je zatím předmětem jednání.
Spolek Common Law Society zamluvil místnost 300, kde se bude promítat přenos ČT24 online. Podrobnosti najdete zde: https://www.facebook.com/events/197710017009956/

Jaká budou bezpečnostní opatření?
Z pochopitelných důvodů je nelze zveřejnit, budou ale velice přísná. Během přednášky bude provoz fakulty značně omezen. Pokud jde o jednotlivé přednášky a semináře, jejich zrušení je na jednotlivých vyučujících a katedrách, některé katedry však už předem ohlásily, že své přednášky během této akce neruší.

Jak bude přednáška probíhat?
Po úvodních slovech (15 minut Angela Merkelová, 15 minut Petr Nečas) bude následovat prostor (cca 1 hodina) pro dotazy z publika.

Bude zajištěno tlumočení?
Úřad vlády zajistí profesionální tlumočení, všichni hosté v hlavním sále dostanou sluchátka se simultánním překladem.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.