Mezi rychlostudenty jsou údajně i dva proděkani FSV. Podle UK je vše v pořádku

27. 10. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Veřejnost už zná jména devíti absolventů FSV, kteří dostali doktorát Ph.D. rychleji než po třech letech studia. Jsou mezi nimi i známé osobnosti fakulty, například odborník na média a proděkan pro studium Jan Jirák nebo sociolog a proděkan pro vědu Jiří Kabele.

Jan Jirák - foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

Profesor Jan Jirák je jedním z těch, kteří údajně získali titul Ph.D. za kratší dobu než je obvyklé.

Foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

Univerzita včera požádala současného děkana Jana Ámose Víška, aby během dne zveřejnil kompletní studijní dokumentaci devíti „podezřelých“. Přestože tak zatím neudělal, dají se jména s trochou štěstí najít přes Studijní informační systém. Upozornil na to Sociál, časopis studentů FSV, který zároveň vydal seznam devíti „podezřelých“ včetně jejich profilů. (Více zde: Devatero „rychlotitulů“ má jména)

Podle šetření univerzity se však žádná pochybení nestala. „Provedená kontrola ukázala, že studijní dokumentace je řádná a úplná. Obsahuje doklady o přijetí ke studiu, o průběhu studia a o ukončení studia, a to včetně dílčích studijních povinností, protokolů o státní doktorské zkoušce, protokolů o řádném průběhu oponentního řízení včetně dokladů o obhajobě disertační práce,“ napsal tiskový mluvčí UK Václav Hájek.

Podle něj všechny předložené disertační práce splňují náročná kritéria běžná pro tyto práce, a to včetně jejich rozsahu, seznamu literatury a poznámkového aparátu. Vedení univerzity proto míní, že provedená kontrola vyvrátila jakékoliv spekulace o existenci „rychlostudentů“ v doktorských studijních programech na FSV UK.

Studenti z FSV už kvůli „kauze“ založili na sociální síti Facebooku dvě skupiny – Jsem student VŠ, studuju poctivě a vadí mi mediální štvanice po senzacích! a Žádáme zveřejnění podezřelých titulů PhD a vysvětlení děkana FSV Končelíka.

„Rychlostudenti“ z FSV?

  • Bohumil Doležal, Ph.D. – literární kritik, publicista, disident
  • doc. PhDr. Pavol Frič, Ph.D. – CESES, také přednáší na ISS
  • prof. PhDr. Jan Jirák, Ph.D. – proděkan pro studijní záležitosti, mediální teoretik
  • prof. PhDr. Jiří Kabele, Ph.D. – proděkan pro vědu, přední sociolog
  • PhDr. Miroslav Kunštát, Ph.D. – historik, bývalý proděkan pro PR, přednáší na IMS
  • Ing. Eva Majská, Ph.D.
  • doc. PhDr. Francis Dostál Raška, Ph.D. – přednáší na IMS
  • doc. Ing. Pavel Sirůček, Ph.D. – přednáší na VŠE
  • prof. PhDr. Vít Vlnas, Ph.D. – ředitel Sbírky starého umění NG

Zdroj: Studijní informační systém UK, Sociál – časopis studentů FSV

Čtěte také:

Univerzita se brání: „Rychlostudentů“ bylo na FSV jen devětNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.