Ministr Liška: Debata o reformě se protáhne do konce roku

17. 6. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Příprava reformy vysokých škol je v plném proudu. Od května se o ní vedou intenzivní debaty – další bude následovat v úterý 24. června na Filozofické fakultě UK. Podle všeho se ale polemika ještě protáhne. „Diskuse by měly probíhat celý zbytek kalendářního roku a začátek dalšího,“ oznámil korekci zářijového termínu ministr školství Ondřej Liška v rozhovoru pro UKáčko.cz.

Zároveň zdůraznil, že reformátorům jde skutečně o sbírání podnětů. „Cokoliv na diskusi padne, nepadá do nějakého propadliště. Všechny reakce si zaznamenáváme a činíme z toho součást vyhodnocení celé veřejné debaty. Reforma je opracovatelná a změnitelná,“ deklaroval ministr a sám dokonce připustil, že je k některým místům v reformě kritický: „Bílá kniha není bible,“ shrnul svůj postoj.

Ministr však s redaktory nemluvil pouze o reformě. V rozhovoru mimo jiné přiznal, že jako student byl na škole dost konzervativní. „Rozhodl jsem se vstoupit do akademického senátu Fakulty sociálních studií MU a tam jsem horlivě bojoval proti všem novotám, jako byl třeba kreditový systém,“ přiznává ministr, který dnes stojí na opačné straně barikády.

Co v Bílé knize ministrovi vadí a v čem se neshoduje s šéfem reformátorů Petrem Matějů? Proč nehodlá zavádět školné a jaké má recepty na financování vysokých škol? Kde v zahraničí hledá pro naše univerzity inspiraci? Vše se dozvíte v rozhovoru s ministrem Ondřejem Liškou. Brzy na UKáčku.cz

Vše o chystané reformě vysokých škol najdete na stránce věnované Bílé knize terciárního vzděláváníNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.