Ministr Liška: Majáles je mi blízký

6. 5. 2008 Autor: Rubrika: Rozhovor žádné komentáře

Na středečním Majálesu se objevil i ministr školství Ondřej Liška. Zdá se, že nezapomněl na studentská léta a festival si užíval. Dokonce si i potykal s naší redaktorkou.

Ve volbě nakonec vyhrál Lukáš Pavel z VŠE. Kterému kandidátovi na krále Majálesu jsi původně fandil ty?
Mně se líbil Klementin z Karlovy univerzity, to je fakt sympaťák. Ale dobří byli všichni.

Jak se ti líbí na letošním Majálesu?
No atmosféra je tu výborná!

Chodíval jsi na Majálesy i za svých studentských let?
Jo jo, chodil. Zvláště před tím, než jsem se stal poslancem, jsem často navštěvoval různé festivaly a Majáles. Občas jsem na takových akcí také vystupoval s kapelou, ve které jsem hrál. Takže mně je tohle prostředí blízké a užívám si to.

Kdo z vystupujících se ti zatím zamlouval nejvíc?
Zatím jsem tu viděl jen Skyline a Insanii, k oběma mám dobrý vztah. Ke Skyline proto, že jsou částečně Brňáci a hrají něco na pomezí drum and bass a elektroniky, což se mi docela líbí. No a Insania je brněnská legenda. Myslím, že tuhle hudbu dneska už moc lidí neposlouchá, ale působí tu jako takové osvěžení. A teď mají hrát Chinaski a Support Lesbiens. Supporty jsem poslouchal už v roce 1995, kdy hráli tvrdej hard core, teď už je to takový popík, který už mě tolik nebere, ale jsem zvědavý na to srovnání.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.