Miss Academia je opět z UK

2. 4. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život 1 komentář

Novou Miss Academia se včera stala opět studentka UK. Čtyřiadvacetiletá Jana Marečková z Fakulty humanitních studií přesvědčivě zvítězila nad dalšími devíti finalistkami.

Jana Marečková, Miss Academia 2009

Jana Marečková uspěla v náročné konkurenci devíti krásek z různých českých univerzit.

Foto: Milan Bureš

Půvabná studentka humánní etologie tak převzala štafetu po loňské vítězce Martině Trnkové – aspirantce práv rovněž z naší almy mater.

První vicemiss se stala Lucie Hubaczová z brněnské Masarykovy univerzity a na třetí pozici se umístila Kamila Houfová ze Západočeské univerzity v Plzni.

Finále soutěže, jehož tématikou byl zločin, se uskutečnilo včera v Městském divadle ve Zlíně. Všechny uchazečky o titul Miss Academia se představily v rozhovoru, promenádě v plavkách a ve večerních šatech. Místo klasické volné disciplíny musely „libovolným kreativním způsobem ztvárnit, jak si představují svou budoucnost.“ O tom, která z dívek nakonec získá korunku vítězky, rozhodla porota.

Večer bylo možné sledovat na internetové televizi Neon, provozovanou studenty zlínské univerzity. Během dneška by na internetové stránce televize Neon měl být k dispozici záznam galavečera.

Po oznámení výsledků a předání cen čekalo vítězky příjemné uvolnění v podobě velké afterparty „Místo činu“, které se konalo ve zlínském Music-Landu. Zde vystoupilo například hvězdné duo Funk Moguls nebo DJs Majkl a Andrée.

Dívky letos vyhrály notebook, digitální fotoaparát a další elektroniku, kontrakt na pět módních přehlídek, seskok padákem, wellness pobyt a další zajímavosti. Ceny převezmou dnes.

Soutěž krásy, kde nezáleží na mírách

Miss Academia je „soutěží krásy a inteligence“, kterou pořádají studenti Fakulty multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Přihlásit se mohou všechny posluchačky vysoké či vyšší odborné škole na území České republiky v prezenčním studiu. Z přihlášených adeptek se poté v rámci náborových kol soutěže pečlivě vybírají „nej“ účastnice. První předkolo se i letos konalo v Praze, druhé ve Zlíně. V rámci každého regionálního kola byla vybráno 10 dívek (celkem tedy 20), z nichž bude podle konečného počtu bodů vzešla závěrečná desítka.

Finalistiky se pak vydaly na dvoudenní soustředění, kde je čekalo mimo jiné fotografování. Pět dnů před konáním finále se pak ve Zlíně uskutečnilo ještě další soustředění, jehož náplní byly především nácviky choreografie, zkoušky šatů a obuvi.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.