Mladí budou ladit jazz i letos: na co se můžete těšit?

30. 3. 2017 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Zahájení festivalu Mladí Ladí Jazz 2017 se nezadržitelně blíží. Osmý ročník s mottem „Jazz je nářez!“ si pro vás již tradičně připravil našlapaný program. Během devíti koncertů představí hlavně začínající hvězdy, dojde ale i na jazz-metal.

Program v kostce

BigYuki
Prozatím nejobsáhlejší ročník festivalu zahájí v neděli japonský pianista BigYuki, se kterým se bude možné setkat na workshopu, který předchází koncertu. Dočkáte se energické show plné jazzu, hiphopu, soulu a klasické hudby.
Kdy? 2. dubna
Kde? Palác Akropolis

Oran Etkin Trio
Držitel Grammy, newyorský klarinetista, rodilý Izraelec a zakladatel výukové metody Timbalooloo, to všechno jsou přívlastky Orana Etkina, který mimo koncertu se svým triem pořádá i několik workshopů Timbalooloo pro děti.
Kdy? 6. dubna
Kde? Jazz Dock

Bill Laurance
Svoji sólovou show v Meetfactory poprvé představí zakládající člen brooklynské jazzové kapely Snarky Puppy. Jako dvojnásobný držitel ocenění Grammy spolupracuje při své tvorbě s mnoha známými jmény, jak bylo vidět i na poslední desce Aftersun z roku 2016.
Kdy? 8. dubna
Kde? Meetfactory

Mn’JAM experiment a finále Jazz Fruit
Multimediální projekt Mn’JAM bude letos provázet finále soutěže Jazz Fruit, do které se mohou zapojit začínající kapely a hudebníci. Letos poprvé je soutěž rozdělena na kategorie pro české a mezinárodní interprety. Vítěz získá možnost nahrát vlastní desku, benefity jako hudební vybavení a bude se moci zúčastnit závěrečného koncertu na Mezinárodním dni jazzu.
Kdy? 13. dubna
Kde? Jazz Dock

David Helbock Trio
Nové album Into the Mystic (a nejen to) přijede představit cenami ověnčený pianista David Helbock, který se vrací do Čech po pouhé roční přestávce.
Kdy? 19. dubna
Kde? Jazz Dock

Panzerballet
Česká premiéra čeká bláznivou kapelu Panzerballet, která nebruslí jen po jazzovém rybníčku, ale pracuje i s žánry jako jsou funk, metal a progresivní rock. Postu předkapely se ujali čeští Modern Day Babylon.
Kdy? 21. dubna
Kde? Meetfactory

Max Vandervorst
Uchu lahodící zvuk hry na konvici, židli, PET lahev nebo kámen, to všechno se dá na koncertě Maxe Vandervorsta zažít. Tentokrát dojde na řídítka místo flétny a konzervu místo kytary a mnoho dalšího!
Kdy? 27. dubna
Kde? Jazz Dock

Miloopa
Polská skupina Miloopa se vrací po pětiletém oddychu na českou scénu, aby představila svou v pořadí již čtvrtou desku nazvanou Verke.
Kdy? 28. dubna
Kde? Palác Akropolis

Den Jazzu s Českým Rozhlasem
Mezinárodní den jazzu ve spolupráci s Českýmm Rozhlasem završí posledního dubna sérii koncertů festivalu Mladí Ladí Jazz 2017.
Kdy? 30. dubna
Kde? Jazz Dock

A na co dalšího se můžete těšit?

Mladí ladí dětem

Jako každý rok jsou pro ratolesti připraveny workshopy rozdělené do dvou kategorií, dětí v letech 6 až 12 se ujme Oran Etkin a dorostu Max Vandervorst. Workshopy představují alternativní hudební vzdělávání pro děti, protože přítup k umění by podle organizátorů měly mít všechny děti bez ohledu na to, z jaké sociální vrstvy pocházejí. Vzhledem k úspěchu loňského turné se workshopy rozšiří i mimo území Prahy, můžete na ně vyrazit i v Brně nebo Děčíně.

Soutěž Jazz Fruit

Zdroj: Mladí Ladí Jazz 2017

Šanci pro progresivní kapely, jejichž tvorba se odvíjí od jazzu, představuje již zmíněná soutěž Jazz Fruit. Tři vybrané kapely budou mít možnost vystoupit během finálového večera před odbornou porotou, která vybere vítěze v kategoriích česká a mezinárodní, přičemž česká kapela může obsadit obě místa.

Pořadatelé nezapomenou ocenit ani na druhé a třetí místo, ale ceny jako nahrání CD ve Studiu Hostivař, poukaz 1000 euro na nákup v obchodě s hudebními nástroji, vystoupení na více akcích a mediální propagace, ty čekají jenom na vítěze.

Kam pro lístky?

Vstupenky seženete na webu http://www.mladiladijazz.cz/ a v předprodeji na síti GoOut.
Pokud se toužíte v Jazz Docku posadit, zamiřte na https://www.jazzdock.cz/cs/
Prvních 50 lístků na každý koncert seženete za 111,-Kč.
Pro publikum mladší 26 let je připravená sleva 50%.

Užitečné odkazy

Facebook Mladí Ladí Jazz
Instagram Mladí Ladí Jazz
Web Mladí Ladí Jazz

UKáčko.cz - mediální partner akceKlíčová slova

,

Hodnocení


Související články


Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.