Mladí budou ladit jazz ještě po tři večery

19. 4. 2012 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Již třetí ročník mezinárodního jazzového festivalu Mladí ladí jazz se představil minulý pátek úvodním večerem v pražském klubu Jazztime, kde proběhlo finále soutěže kapel o cenu JazzFruit. Dále pak vystoupil loňský vítěz soutěže, skvělí Quattro formaggi a slovenské blues-rockové uskupení ZVA 12-28 Band.

Po úžasných výkonech všech tří začínajících kapel (klasický jazz v podání studentů jazzové akademie v rakouském Grazu Fabian Supancic Organ Trio, elektro-jazzová kapela Kikina b a v působivých osmi členech vystupující jazz-funkový WunderBar Band) si nakonec hlavní cenu, pro některé možná poněkud překvapivě, odnesla právě Kikina b. Vítěze volila částečně porota složená z jazzových harcovníků a částečně publikum. Nutno dodat, že atmosféra byla vynikající a Jazztime pěkně nadupaný.

Program festivalu se tak ale dostal teprve do své první čtvrtiny, v pátek 20. dubna vystoupí v Paláci Akropolis největší zahraniční hvězda, famózní Portico Quartet z Velké Británie. Následovat pak bude poněkud komornější večer 26. dubna v klubu Jazz Dock.

Závěrečný koncert proběhne 3. května v Lucerna music baru, kde Ida Kelarová představí své nové CD a zároveň proběhne koncert kapely oceněné cenou JazzFruit. Z celého průběhu festivalu připravilo reportáž UKáčko.tv:

Tadeáš BělíkNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.