Muzika, zábava i atraktivní věda: Albertov open air 2011

7. 10. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Přijďte se pobavit na festival pod širým nebem a nenechte si ujít nefalšovanou vědeckou show! Tentokrát bude žít Albertov dnem i nocí. Už ve čtvrtek 13. října.

Ať už jste milovníci hudebních festivalů, nadšenci pro vědu, nebo si chcete jen tak vyrazit večer ven, určitě si přijdete na své. Pořadatelé letošního ročníku Albertov open air 2011 si dali opravdu záležet. Navíc se jedná o první společnou akci přírodovědců, mediků a matfyzáků.

Na festivalovém pódiu se už od čtyř odpoledne vystřídá přehlídka kapel, například známí Eddie Stoilow, Dilated nebo Caktus a další. Moderátory večera budou NASTY& EN. DRU – vicemistři evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle z hudební skupiny BeatBurger Band.

Na návštěvníky festivalu čeká kromě muziky také noc plná vědy. Od 16 hodin budou studenti biologie, chemie, geografie a geologie prezentovat jen to nejzajímavější. Každý si tak bude moci prohlédnout třeba mnohonásobně zvětšené zkameněliny a minerály, vyzkoušet termokameru nebo fluorescenční mikroskop.

Otevřeno bude také Chlupáčovo muzeum historie Země, s komentovanými prohlídkami. Ti odvážní mohou na vlastní kůži prožít i nevšední zážitky při pokusech, které často zavání magií. A možná změní svůj pohled na nudné hodiny chemie ze střední školy. Představte si třeba své vlastní ruce, které hoří ale oheň jim ani v nejmenším neublíží!

A protože každý student uvítá nějakou tu korunu navíc, je připravena i speciální chemická laboratoř, ve které bude možné přilepšit si „výrobou“ zlatých mincí. Vstup na Albertov open air i Noc vědců je zdarma.

PROGRAM

Albertov open air (16:00–22:00)
16:00 – zahájení, úvod – NASTY & EN. DRU
16:00 – Caktus
17:05 – Dilated
18:10 – Zahraa
19:20 – Discoballs
20:50 – Eddie Stoilow
22:00 – Závěr

Noc přírodo–vědců (18:00–23:00)
BIOLOGIE: Nebojte se bez i obratlých (stan 1)
Zlatý svět pod mikroskopem (stan 1 + Chladič)
Fluorescenční mikroskop všemi smysly
Termokamera (stan 1)

CHEMIE: Jak hořet a nezapálit se (stan 2)
Kouzelnické pokusy (stan 2)
Alchymie pro pokročilé – praktika – laboratoř chemie

GEOGRAFIE: Země se točí – DPZ Země z pohledu družice Pagoda 3
Jak vznikají mapy
Amazonka a její prameny (stan 3)
Ledovce a ledovcová jezera (stan 3)
Promítání filmů o geografii (stan 3)

GEOLOGIE: Krása minerálů nejen pouhým okem (stan 3)
Cesta do pravěku:
– Odlévání zkamenělin (CHMHZ)
– Paleontologie pod mikroskopem (CHMHZ)
– Komentovaná prohlídka (CHMHZ)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.