Na Erasmus vyjelo už deset tisíc studentů UK

16. 2. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

UK v letošním akademickém roce vyslala v rámci programu EU do zahraničí studentku s pořadovým číslem 10 000. Jedná se o studentku Právnické fakulty UK, která je v současné době na ročním studijním pobytu ve Francii.

S Erasmem lze vyjet do 33 zemí. Dokonce i na Island.

Foto: Helena Nutilová pro UKáčko.cz

UK je do programu Erasmus zapojena od počátku jeho existence v ČR, tedy od akademického roku 1998/1999. „Na letošní akademický rok bylo podepsáno 1393 dohod s partnerskými vzdělávacími institucemi,“ říká rektor UK Václav Hampl. „Každý třetí student, který přijede z EU do ČR, zamíří na Univerzitu Karlovu,“ dodává rektor.

Podíl studentů UK vyslaných do zahraničí díky programu Erasmus je 22 % všech studentů českých vysokých škol. UK pak přijme dokonce 30,5 % z celkového počtu zahraničních studentů, kteří prostřednictvím Erasmu přijedou do ČR.

Mezi studenty UK je dlouhodobě nejpopulárnější destinací Německo, Francie a Španělsko, naopak nejmenší zájem je o Slovensko, Island a Maďarsko. Nejvíce dohod mají fakulty filozofická, sociálních věd a přírodovědecká, nejméně teologické fakulty, či plzeňská a hradecká lékařská fakulta.

Nejoblíbenější cílovou zemí je Německo.

Graf: UKáčko.cz

Program Erasmus je spolufinancován Evropskou unií a českým ministerstvem školství. Od svého zahájení v roce 1987 pomohl více než 2 milionům studentů strávit část studia nebo uskutečnit pracovní stáž v jiné evropské zemi. V současnosti lze vyjet do všech 27 zemí EU i do zemí EHP (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a od loňského roku také do Turecka, Chorvatska a Makedonie.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.