Na hudební festival se slevou až 100 Kč. Využijte studentských slev a užijte si nabitou atmosféru

1. 7. 2013 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Co mají společného Ostrava, Boskovice nebo třeba Máchovo jezero? V létě je to především jedna věc – hudební festival. Několik červencových a srpnových dnů se tady promění v hudební šílenství a na spoustě z nich se vám bude hodit průkaz studenta ISIC. Představujeme přehled nejlepších fesťáků pro studenty.

Masters of Rock

Kdy: 11. až 14. 7.
Kde: Vizovice
Sleva: 50 Kč

Hudební žně pro studenty začínají na Moravě. Ve vizovickém areálu likérky Rudolf Jelínek se v polovině července bude ozývat hodně tvrdá muzika. Na jednom z nejúspěšnějších českých festivalů letos vystoupí třeba Lordi. Vstup je za 1350 Kč, pokud se prokážete platným ISICem, dostanete 50 Kč slevu.
Web: http://www.mastersofrock.cz/www/

Festival Boskovice

Kdy: 11. až 14.7.
Kde: Boskovice
Sleva: 100 Kč

Nejenom hudbou budou nabité dny v Boskovicích. Na program se zařadí třeba promítání Hořícího keře, spousta divadelních představení nebo koncert Mňágy a Žďorp. Studentská permanentka je k dostání za 350 Kč, o 100 Kč levnější než základní.
Web: http://www.boskovice-festival.cz/

Colours of Ostrava

Kdy: 18. až 21. 7.
Kde: Ostrava
Sleva: 10 % ze čtyřdenní vstupenky

Držitel několika ocenění za nejlepší hudební akci tradičně přináší českému publiku světové špičky hudební scény. Letos na „barvy“ zamíří Jamie Cullum, britští The XX nebo folkrockový zpěvák Asaf Avidan. Ostrava navíc ožije díky bohatému doprovodnému programu, do kterého spadá i slavná Balada pro banditu v podání brněnského Divadla Husa na provázku, taneční workshopy nebo promítání filmů podle režie LFŠ. Na místě stojí čtyřdenní vstup 2 100 Kč, od které se studentům s ISICem odečítá 10 %.
Web: http://www.colours.cz/

The Legends Rock Fest

Kdy: 19. až 20. 7.
Kde: Hořice (Královéhradecký kraj)
Sleva: 50 Kč

Škwor, Citron a další vystoupí v Hořicích na festivalu pro milovníky rocku. Vstup na oba dny na místě stojí 420 Kč, studenty vyjde o 50 Kč levněji.
Web: http://thelegendsrockfest.cz/

Hudební festival Dolánky

Kdy: 19. až 20. 7.
Kde: Dolánky u Turnova
Sleva: 10 %

K největším hvězdám menšího festivalu patří Sto Zvířat nebo Ivan Mládek Banjo Band. Nejen že tu platí sleva 10% pro studenty, zdarma je tu i stanování a kemp.
Web: http://www.festivaldolanky.cz/

Agressive Music Fest

Kdy: 19. až 20. 7.
Kde: Pohoří (okres Rychnov nad Kněžnou)
Sleva: 10 nebo 50 Kč

Pohoří je domovem zejména metalového Agressive Music Festu. Padesáti korunovou slevu dostanou držitelé průkazu ISIC na místě a deseti korunovou v předprodeji. Běžný vstup je za 480 Kč.
Web: http://www.agressivemusicfest.eu/

Šternberský kopec

Kdy: 20. 7.
Kde: Šternberk
Sleva: 10 %

Jedinečnou atmosféru má šternberský festival už jen proto, že se koná na hradě. Přispějí k ní ještě třeba Anna K a Boney M. Cena zlevněné vstupenky je 440 Kč.
Web: http://sternberskykopec.cz/

Benátská noc

Kdy: 26. až 28. 7.
Kde: Liberec
Sleva: 10 %

Do Liberce se letos chystá několik mezinárodních hvězd jako N.O.H.A., Nightwish nebo Sunrise Avenue. Čeští interpreti také nezůstávají pozadu – vystoupí tu Monkey Business, Wohnout, Pražský výběr a řada dalších. Velkolepý program se chystá kvůli dvacátým narozeninám Benátské noci, která kdysi začínala v Českém Ráji. Studenty událost láká na desetiprocentní slevu.
Web: www.benatskanoc.cz

Letní filmová škola Uherské Hradiště

Kdy: 26. 7. až 3. 8.
Kde: Uherské Hradiště
Sleva: 150 Kč nebo 100 Kč

Nejenom hudební festivaly nabízejí studentské výhody. Držitelům platných průkazů ISIC bude poskytována sleva 150 Kč v případě akreditace na celou školu (základní vstup 1400 Kč), 100 Kč v případě čtyřdenní akreditace (jinak za 800 Kč). Letošní 39. ročník se ponese v duchu zlaté éry Hollywoodu, Portugalského filmu a své místo budou mít i studentská díla a visegrádský horizont. Akci doprovodí i koncerty a divadlo.
Web: www.lfs.cz

Sázavafest

Kdy: 1. až 3. 8.
Kde: Světlá nad Sázavou
Sleva: 120 Kč

Line-up letošního třináctého Sázavafestu ozdobí Celeste Buckingham, No Name nebo Kryštof. Další důvod, proč se za festivalovou atmosférou vydat do Světlé nad Sázavou je studentská sleva – v předprodeji vyjde vstup na 830 Kč.
Web: http://www.sazavafest.cz/

Open Air Festival

Kdy: 8. až 10. 8.
Kde: Panenský Týnec
Sleva: 10 %

Autorské čtení Emila Hakla, vystoupení Na stojáka nebo soubor Kvelb se postarají o „multižánrovost“ letošního Open Airu. Na místě stojí vstup 1200 Kč, po předložení ISICu vám 10% odečtou.
Web: http://www.openairfestival.cz/

Keltská noc

Kdy: 9. až 10. 8.
Kde: Harrachov
Sleva: 50 Kč

Nejnovějším přírůstkem harrachovské Keltské noci je Aneta Langerová, která se tak zařadí k Tomáši Klusovi, Prague Conspiracy, UDG a dalším. Především česká muzika bude znít zdejším areálem skokanských můstků. Ceny vstupenek začínají na 400 Kč bez slevy.
Web: http://www.keltskanoc.cz/

Mácháč

Kdy: 23. až 24. 8.
Kde: Máchovo jezero
Sleva: 5 %

Plážová párty je velké lákadlo, které jen tak nějaký český festival nenabízí. Sleva bohužel čítá jen 5 %, což se odečte ze základní vstupenky (za 999 Kč na místě), momentálně se dá ještě sehnat v předprodeji. Zato vás čeká jeden den nabitý zahraniční muzikou, druhý věnovaný nejlepším českým DJs . A navíc – který jiný fesťák se může pochlubit hlavním pódiem na vodě?
Web: http://www.festival-machac.cz/Komentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.