Na Jednom dni s fyzikou budou k vidění efektní pokusy, seismická stanice i světelná show

6. 2. 2013 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Zkoušky máte hotové a nemáte plány na čtvrtek? Přijďte na exkurzi po Matematicko-fyzikální fakultě. A odpoledne si sami zkuste experimenty v interaktivní laboratoři.

Jeden den s fyzikou

Prohlédnout si můžete seismickou stanici, elektronové mikroskopy, detektorovou laboratoř či nukleární magnetickou rezonanci (NMR). Pak zjistěte jak se navrhují léky nebo jaké fyzikálně-chemické a optické metody se používají ke kontrole kvality nápojů a jídla.

Samozřejmě jsou připraveny i přednášky. Ale akce je zaměřena na nalákání středoškoláků. Nebudou tedy vyžadovány žádné speciální znalosti. Důraz je kladen na efektní pokusy. Bude světelná show, Velká fyzikální podívaná, přednáška o fyzice v hudbě i s ukázkami.

Akce probíhá 7. února, dopoledne od 9 a odpoledne od 13 hodin. Dopoledne jsou otevřeny budovy na Karlově, odpoledne v Troje. Exkurze začínají každou půlhodinu.

Program: http://www.mff.cuni.cz/verejnost/jdf/program_jdf_13.pdf
Video: http://www.mff.cuni.cz/verejnost/jdf/Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.