Na klaunském plese FHS se slavilo a hodovalo

7. 3. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Letošní již čtvrtý studentský ples FHS se nesl v oslavném duchu. Fakulta humanitních studií letos slaví desáté výročí své existence, a tak se k oslavám přidali také organizátoři plesu.

Že se nejedná o obyčejný ples, ale o velkou „narozeninovou“ oslavu, bylo zřejmé již při koupi lístku. Hlavním symbolem čtvrtečního plesu byl totiž klaun s balónky.

Účastníci si pochutnali na narozeninových dortech

Ples uváděli klauni, jinak též studenti FHS Iveta Schagererová a Štěpán Volfík.

Foto: Václava Burdová (UKáčko.cz)

Jako klauni se představili i moderátoři Iveta Schagererová a Štěpán Volfík, oba studenti FHS. A jak to tak na správné oslavě bývá, nechyběl ani narozeninový dort. Dvoupatrový růžový dort však nebyl to pravé ořechové.

„Naše fakulta je charakteristická svojí rozmanitostí, a tak i dort na naší oslavě musí být pořádně rozmanitý,“ ohlásila moderátorka plesu. V zápětí se na parketě objevili členové tzv. plesotýmu s dorty všemožných chutí, velikostí i barev. Po sfouknutí svíček a narozeninové písni se do dortů všichni návštěvníci plesu s chutí pustili a za chvíli bylo po sladké hostině.

Ani na tomto plese nechyběl nabitý program. O předtančení se postaral Klub přátel tance, jehož zakladatelem a zároveň choreografem letošního představení byl Michal Grus. Pod jeho taktovkou vznikla taneční scénka, při které nadvládu na parketě převzaly sebevědomé tanečnice a všichni mužští tanečníci nakonec úpěli v bolestech. Vše ale bylo předem nacvičeno a výstup zakončil společný tanec.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA FOTOGALERII Z PLESU

Plesalo se až do rána

O předtančení se postaral Klub přátel tance.

Foto: Václava Burdová (UKáčko.cz)

Předpůlnoční překvapení, které začalo podle programu přesně ve 23:32, předvedla žonglérská kompanie Tucet kulí. Tato formace ukázala své cirkusové umění a kromě žonglování se vším možným, mimo jiné i svítícími míčky při zhasnutých světlech, předvedla také show na jednokolce. Program poté pokračoval až do pěti do rána.

Jazzové variace známých skladeb zahrála kapela M. K. Collective, která zajišťovala muziku po většinu plesu. Po půlnoci se o hudbu postarali DJové a na hodinu rozpálila plesající studenty také skupina Elvis Presley Revival.

Organizaci plesu měl na starosti tzv. plesotým, jehož činnost letos zaštítilo občanské sdružení Studenti FHS UK. Plesotým navázal na činnost časopisu Humr a Filmového klubu FHS, jejichž členové s pořádáním plesů na FHS před čtyřmi lety začali.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.