Na lednovém Medicafé se bude diskutovat o asistované reprodukci

24. 1. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Co všechno si představit pod pojmem asistovaná reprodukce? Jak probíhá? Jaké metody jsou nejpoužívanější, nejbezpečnější? Jak upravují asistovanou reprodukci zákon, vyhlášky, pravidla?

Studentský spolek 2. lékařské fakulty Motolák připravil na konec ledna další diskusní večer Medical Café Scientifique, tentokrát na téma asistovaná reprodukce. Hostem bude odborník z Centra reprodukční medicíny Fakultní nemocnice v Motole MUDr. Jan Diblík, Ph.D. Kromě úvodní slova bude hlavně zodpovídat dotazy z řad publika.

Neformální diskuse ve „vědecké kavárně“ , Medical Café Scientifique, je založena na setkávání vědců a veřejnosti. „V dialogu se rodí vzájemné obohacování – vědci se učí srozumitelně prezentovat své výzkumy a inspirují se dotazy publika, a návštěvníci si rozšiřují své obzory a mohou hostům pokládat otázky,“ uvádějí pořadatelé ze sdružení Motolák.

Cílem je také popularizovat lékařskou vědu mezi veřejností i studenty a ukázat, jak moc lidi ovlivňuje. „Proč bychom se museli učit jen někde v posluchárně na tvrdých dřevěných sklápěcích židlích, když mnoho probíraných témat se dá rozebrat také u piva,“ lákají k neformální diskusi o zajímavých tématech.

Diskuse o asistované reprodukci se koná ve čtvrtek, 27. ledna od 20 hodin v klubu K4, Celetná 20. Akce je otevřena nejen studentům, ale všem zájemcům o téma.

Více o Medical Café Scientifique

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.