Na plese Přírodovědecké fakulty se rozdávali velemloci

1. 2. 2010 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Vyšehradské Kongresové centrum zažilo další výjimečnou událost. Po slavnostním zahájení děkanem fakulty se ve společenském sále za zvuku klasické hudby rozšustily krásné róby. Jeden z prvních letošních plesů, pořádaný Přírodovědeckou fakultou, byl výjimečný nejenom ve svém prvenství. Rozdávali se na něm totiž velemloci.

Klasické předtančení, které by nemělo chybět na žádném plese letos ve svých žlutých róbách a černých fracích obstarali členové skupiny Tanec. A že se jim propracovaná choreografie opravdu povedla, bylo patrné ne jenom z potlesku přihlížejících diváků. K samotnému tanci hrál v sále Pražský orchestr, později vystřídán kapelou Caktus, která si pochvalovala skvělou atmosféru. A aby si mohli přijít na své také ti, co rádi uvolní klasické taneční kroky, byla připravena v Jižním sále diskotéka. Prostě vše plánované tak, aby si každý mohl ples užít podle svého.

V průběhu večera byli vyhlášeni i vítězové studentské ankety Velemlok o nejlepšího pedagoga fakulty. Pokud nejste studentem přírodních věd, možná vám slovo „velemlok“ vyloudí ve tváři otázku. Tak tedy – velemlok je největší ocasatý obojživelník na světě, měřící až 160 cm. Svého času dva takové exempláře vlastnila ve svých chovech i Přírodovědecká fakulta. Možná právě proto se rozhodli organizátoři stejnojmenné, studentské ankety o nejlepšího vyučujícího PřF, obdarovat všechny vítěze památečnou soškou právě tohoto zvířete, s vlastnoručním podpisem předsedy akademického senátu.

Cenu za absolutní vítězství si přímo na místě převzala docentka Libuše Pavlová z katedry experimentální biologie. Kvůli drobné chybičce v komunikaci organizátorů bohužel byla však jedinou z vítězů, která se na ples dostavila. Zbytek ocenění tak byl předán na nejbližším zasedání akademického senátu v následujícím týdnu.

Nálada byla skvělá a ples byl další příležitostí k tomu, aby se všichni, tentokrát celofakultně, sešli nejenom k tanci. Taková událost znamená spoustu nových příležitostí pohovořit si s kolegy z jiných oborů a poznat nové lidi. Tak nějak jinak a uvolněněji si podebatujete i s profesory, které potkáváte při vyučování nebo ve svých pracovnách. Se starými známými rozeberete všechno možné i nemožné, se členy akademického senátu nové události. Třeba právě nový fakultní web, který se právě chystá.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.